KTU „Technorama 2015“ – rekordiškai daug inovatyvių idėjų

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis

Gegužės 21 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios tarptautinės jaunųjų mokslininkų parodos-konkurso KTU „Technorama 2015” lankytojai galės pamatyti ir įvertinti rekordiškai daug – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus.

Kartu su „Technorama“ KTU „Santakos“ slėnyje vyks naujo formato moksleiviams skirta atvirų durų diena ‒ „Nuotykių diena su KTU“. Antrą kartą organizuojamas renginys nuo 11 val. pakvies 5-12 klasių moksleivius, kuriems bus pristatytos studijų programos, jie bus supažindinti su atskirų fakultetų veikla, o taip pat galės smagiai papramogauti.

Parodos metu taip pat vyks trečiasis KTU Alumnų verslo klubo susitikimas.

Nuo studentiško bolido iki roboto

Daugiausiai darbų KTU „Technoramai“ – net 29 – šiemet pateikta elektros, elektronikos ir energetikos srityje, ne ką mažiau inovatyvių darbų pristatys informacinių technologijų (IT) ir mechanikos sričių jaunieji mokslininkai.

Kaip ir kasmet, konkurse dalyvaus ne tik jau technologinius sprendimus sukūrę studentai, bet ir labai drąsias idėjas turintys jaunieji mokslininkai, kurie parodos metu ieškos investuotojų, galinčių jų idėjas paversti komerciškai naudingais projektais.

„Parodos lankytojų šiemet lauks išties įspūdingi eksponatai – daugelis galės ne tik išbandyti gimnazisto sukurtą bagį, pavairuoti studentišką bolidą, bet ir įvertinti laiptais galinčio vežti roboto galimybes“, – šių metų konkurso atradimus vardino pagrindinio renginio organizatoriaus – KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) direktorius Edmundas Šalna.

Parodoje taip pat bus daug įdomių IT sprendimų bei nano technologijų prototipų, sukurtų ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos universitetų atstovų.

Startuolių, verslininkų ir investuotojų patirtis

KTU „Technoramos“ metu jaunieji mokslininkai ir lankytojai galės ne tik semtis idėjų, kaip sėkmingai įgyvendinti savo sumanymus iš projekto „Inovatyvaus verslo skatinimas“ (INOVEKS) metu jau įkūrusių savo įmones jaunųjų verslininkų, bet ir klausytis patarimų, kuriuos pranešimų metu dalins sėkmingą verslą išvystę startuolių kūrėjai ir aktyvūs investuotojai.

„Norime, kad inovatyvių idėjų turintis jaunimas ne tik pristatytų savo projektus, bet ir mokytųsi iš geriausių sėkmės istorijų, todėl parodos metu savo patirtimi pasidalinti pakvietėme tarptautinio drabužių mainų projekto „Vinted“ komandos atstovą Mantą Mikucką. Mantas ne tik papasakos apie „Vinted“ projekto  kelią į sėkmę, bet ir pasidalins patarimais, kaip jaunimui atkreipti investuotojų dėmesį“, – pranešėjų pasirinkimą aiškino E. Šalna.

Pranešimų sesijos metu, nuo 13 val. iki 14.30 val., KTU „Santakos“ slėnio 2-oje salėje su parodos lankytojais taip pat diskutuos renginio mecenato „Practica Capital“ partneris Donatas Keras, kuris ne tik paaiškins, ko dažniausiai naujose idėjose ieško investuotojai, bet ir patars, ko reikia, kad tiek pati idėja, tiek jaunieji mokslininkai būtų konkurencingi dabartinės ir svarbiausia – būsimosios rinkos sąlygomis.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »