KTU „Technorama 2015“ – rekordiškai daug inovatyvių idėjų

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis

Gegužės 21 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios tarptautinės jaunųjų mokslininkų parodos-konkurso KTU „Technorama 2015” lankytojai galės pamatyti ir įvertinti rekordiškai daug – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus.

Kartu su „Technorama“ KTU „Santakos“ slėnyje vyks naujo formato moksleiviams skirta atvirų durų diena ‒ „Nuotykių diena su KTU“. Antrą kartą organizuojamas renginys nuo 11 val. pakvies 5-12 klasių moksleivius, kuriems bus pristatytos studijų programos, jie bus supažindinti su atskirų fakultetų veikla, o taip pat galės smagiai papramogauti.

Parodos metu taip pat vyks trečiasis KTU Alumnų verslo klubo susitikimas.

Nuo studentiško bolido iki roboto

Daugiausiai darbų KTU „Technoramai“ – net 29 – šiemet pateikta elektros, elektronikos ir energetikos srityje, ne ką mažiau inovatyvių darbų pristatys informacinių technologijų (IT) ir mechanikos sričių jaunieji mokslininkai.

Kaip ir kasmet, konkurse dalyvaus ne tik jau technologinius sprendimus sukūrę studentai, bet ir labai drąsias idėjas turintys jaunieji mokslininkai, kurie parodos metu ieškos investuotojų, galinčių jų idėjas paversti komerciškai naudingais projektais.

„Parodos lankytojų šiemet lauks išties įspūdingi eksponatai – daugelis galės ne tik išbandyti gimnazisto sukurtą bagį, pavairuoti studentišką bolidą, bet ir įvertinti laiptais galinčio vežti roboto galimybes“, – šių metų konkurso atradimus vardino pagrindinio renginio organizatoriaus – KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) direktorius Edmundas Šalna.

Parodoje taip pat bus daug įdomių IT sprendimų bei nano technologijų prototipų, sukurtų ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos universitetų atstovų.

Startuolių, verslininkų ir investuotojų patirtis

KTU „Technoramos“ metu jaunieji mokslininkai ir lankytojai galės ne tik semtis idėjų, kaip sėkmingai įgyvendinti savo sumanymus iš projekto „Inovatyvaus verslo skatinimas“ (INOVEKS) metu jau įkūrusių savo įmones jaunųjų verslininkų, bet ir klausytis patarimų, kuriuos pranešimų metu dalins sėkmingą verslą išvystę startuolių kūrėjai ir aktyvūs investuotojai.

„Norime, kad inovatyvių idėjų turintis jaunimas ne tik pristatytų savo projektus, bet ir mokytųsi iš geriausių sėkmės istorijų, todėl parodos metu savo patirtimi pasidalinti pakvietėme tarptautinio drabužių mainų projekto „Vinted“ komandos atstovą Mantą Mikucką. Mantas ne tik papasakos apie „Vinted“ projekto  kelią į sėkmę, bet ir pasidalins patarimais, kaip jaunimui atkreipti investuotojų dėmesį“, – pranešėjų pasirinkimą aiškino E. Šalna.

Pranešimų sesijos metu, nuo 13 val. iki 14.30 val., KTU „Santakos“ slėnio 2-oje salėje su parodos lankytojais taip pat diskutuos renginio mecenato „Practica Capital“ partneris Donatas Keras, kuris ne tik paaiškins, ko dažniausiai naujose idėjose ieško investuotojai, bet ir patars, ko reikia, kad tiek pati idėja, tiek jaunieji mokslininkai būtų konkurencingi dabartinės ir svarbiausia – būsimosios rinkos sąlygomis.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »