KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šventė – viena didžiausių istorijoje

Tokio mąsto KTU diplomų įteikimo šventė organizuojama pirmą kartą – planuojama, kad čia turėtų susirinkti apie 7 tūkst. žmonių.

Penktadienį arenos duris pravers ne tik diplomų atėję atsiimti absolventai, tačiau ir jų artimieji, Universiteto bendruomenės nariai bei garbingi svečiai. Šventės atidarymas prasidės iškilminga KTU Rektorato ir Senato eisena.

Šventiniame renginyje šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir KTU rektorius Petras Baršauskas, miesto meras Andrius Kupčinskas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, KTU Alumnų prezidentas, bendrovės „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Šventės programos režisierius – Vidas Bareikis, vedėjai – aktorius Rokas Petrauskas ir Renata Mikailionytė. Koncertuos „Naujų idėjų kamerinis orkestras“, vadovaujamas Gedimino Gelgoto. Scenoje taip pat pasirodys operos solistė Ona Kolobovaitė ir baleto šokėja Simona Paciukonytė.

Sėkmingas periodas

Pastarųjų dviejų metų periodas – itin sėkmingas KTU. Universitetas nuo 2013 m. įgyvendina atsinaujinimo programą – tai didžiausia vidinė pačios aukštosios mokyklos inicijuota kokybinė pertvarka per visą šalies Nepriklausomybės laikotarpį. Programa nustato esminius studijų ir mokslo valdymo pertvarkos principus.

Šiuo metu KTU mokslas yra nepralenkiamas lyderis tarp šalies aukštųjų mokyklų komercializuojant mokslo produktus ar vykdant verslo užsakymus. Už tai atsakingas vienintelis toks Lietuvoje universiteto įkurtas Nacionalinis Inovacijų ir verslo centras (NIVC).

Plačiai šalyje ir už jos ribų skambą KTU įkurto jaunojo verslo vystymo inkubatoriaus „StartupSpace“ vardas. Čia plėtojamos studentų ir jaunimo verslo idėjos, grįstos naujomis technologijomis ir inovacijomis. Šiuo metu čia įkurtos 27 įmonės, pritraukta apie 1,2 mln. litų investicijų joms plėtoti, sukurta daugiau nei 50 įvairių gaminių prototipų.

Universitetą šiemet sėkmingai baigė pirmieji KTU istorijoje Biomedicininės elektronikos, Atsinaujinančioji energetikos, Informacinių sistemų bei Finansų specialybių bakalaurai.

KTU garbės daktarų gretas šiais metais papildė ir NATO Generalinis Sekretorius A. F. Rasmusen‘as, verslininkas daktaras Vladas Lašas, tarptautinio verslo veteranas ir antreprenerystės guru Alex‘as Sozonoff‘as bei žurnalistė ir moterų teisių gynėja Jūratė Kristina Kazickaitė-Altman.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »