KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šventė – viena didžiausių istorijoje

Tokio mąsto KTU diplomų įteikimo šventė organizuojama pirmą kartą – planuojama, kad čia turėtų susirinkti apie 7 tūkst. žmonių.

Penktadienį arenos duris pravers ne tik diplomų atėję atsiimti absolventai, tačiau ir jų artimieji, Universiteto bendruomenės nariai bei garbingi svečiai. Šventės atidarymas prasidės iškilminga KTU Rektorato ir Senato eisena.

Šventiniame renginyje šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir KTU rektorius Petras Baršauskas, miesto meras Andrius Kupčinskas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, KTU Alumnų prezidentas, bendrovės „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Šventės programos režisierius – Vidas Bareikis, vedėjai – aktorius Rokas Petrauskas ir Renata Mikailionytė. Koncertuos „Naujų idėjų kamerinis orkestras“, vadovaujamas Gedimino Gelgoto. Scenoje taip pat pasirodys operos solistė Ona Kolobovaitė ir baleto šokėja Simona Paciukonytė.

Sėkmingas periodas

Pastarųjų dviejų metų periodas – itin sėkmingas KTU. Universitetas nuo 2013 m. įgyvendina atsinaujinimo programą – tai didžiausia vidinė pačios aukštosios mokyklos inicijuota kokybinė pertvarka per visą šalies Nepriklausomybės laikotarpį. Programa nustato esminius studijų ir mokslo valdymo pertvarkos principus.

Šiuo metu KTU mokslas yra nepralenkiamas lyderis tarp šalies aukštųjų mokyklų komercializuojant mokslo produktus ar vykdant verslo užsakymus. Už tai atsakingas vienintelis toks Lietuvoje universiteto įkurtas Nacionalinis Inovacijų ir verslo centras (NIVC).

Plačiai šalyje ir už jos ribų skambą KTU įkurto jaunojo verslo vystymo inkubatoriaus „StartupSpace“ vardas. Čia plėtojamos studentų ir jaunimo verslo idėjos, grįstos naujomis technologijomis ir inovacijomis. Šiuo metu čia įkurtos 27 įmonės, pritraukta apie 1,2 mln. litų investicijų joms plėtoti, sukurta daugiau nei 50 įvairių gaminių prototipų.

Universitetą šiemet sėkmingai baigė pirmieji KTU istorijoje Biomedicininės elektronikos, Atsinaujinančioji energetikos, Informacinių sistemų bei Finansų specialybių bakalaurai.

KTU garbės daktarų gretas šiais metais papildė ir NATO Generalinis Sekretorius A. F. Rasmusen‘as, verslininkas daktaras Vladas Lašas, tarptautinio verslo veteranas ir antreprenerystės guru Alex‘as Sozonoff‘as bei žurnalistė ir moterų teisių gynėja Jūratė Kristina Kazickaitė-Altman.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »