KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šventė – viena didžiausių istorijoje

Tokio mąsto KTU diplomų įteikimo šventė organizuojama pirmą kartą – planuojama, kad čia turėtų susirinkti apie 7 tūkst. žmonių.

Penktadienį arenos duris pravers ne tik diplomų atėję atsiimti absolventai, tačiau ir jų artimieji, Universiteto bendruomenės nariai bei garbingi svečiai. Šventės atidarymas prasidės iškilminga KTU Rektorato ir Senato eisena.

Šventiniame renginyje šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir KTU rektorius Petras Baršauskas, miesto meras Andrius Kupčinskas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, KTU Alumnų prezidentas, bendrovės „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Šventės programos režisierius – Vidas Bareikis, vedėjai – aktorius Rokas Petrauskas ir Renata Mikailionytė. Koncertuos „Naujų idėjų kamerinis orkestras“, vadovaujamas Gedimino Gelgoto. Scenoje taip pat pasirodys operos solistė Ona Kolobovaitė ir baleto šokėja Simona Paciukonytė.

Sėkmingas periodas

Pastarųjų dviejų metų periodas – itin sėkmingas KTU. Universitetas nuo 2013 m. įgyvendina atsinaujinimo programą – tai didžiausia vidinė pačios aukštosios mokyklos inicijuota kokybinė pertvarka per visą šalies Nepriklausomybės laikotarpį. Programa nustato esminius studijų ir mokslo valdymo pertvarkos principus.

Šiuo metu KTU mokslas yra nepralenkiamas lyderis tarp šalies aukštųjų mokyklų komercializuojant mokslo produktus ar vykdant verslo užsakymus. Už tai atsakingas vienintelis toks Lietuvoje universiteto įkurtas Nacionalinis Inovacijų ir verslo centras (NIVC).

Plačiai šalyje ir už jos ribų skambą KTU įkurto jaunojo verslo vystymo inkubatoriaus „StartupSpace“ vardas. Čia plėtojamos studentų ir jaunimo verslo idėjos, grįstos naujomis technologijomis ir inovacijomis. Šiuo metu čia įkurtos 27 įmonės, pritraukta apie 1,2 mln. litų investicijų joms plėtoti, sukurta daugiau nei 50 įvairių gaminių prototipų.

Universitetą šiemet sėkmingai baigė pirmieji KTU istorijoje Biomedicininės elektronikos, Atsinaujinančioji energetikos, Informacinių sistemų bei Finansų specialybių bakalaurai.

KTU garbės daktarų gretas šiais metais papildė ir NATO Generalinis Sekretorius A. F. Rasmusen‘as, verslininkas daktaras Vladas Lašas, tarptautinio verslo veteranas ir antreprenerystės guru Alex‘as Sozonoff‘as bei žurnalistė ir moterų teisių gynėja Jūratė Kristina Kazickaitė-Altman.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »