KTU fakultete Panevėžyje – pirmasis šalyje Technologijų mokymo centras moksleiviams

Publikuota: 2015 m. vasario 2 d. pirmadienis

Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (Nemuno g. 33) duris atvers pirmasis Lietuvoje moksleivių ir studentų Technologijų mokymo centras. Jame įrengtos modernios laboratorinės įrangos vertė siekia daugiau nei 58 tūkst. eurų. Centro tikslas – populiarinti technologinės pakraipos studijas.

„Viena svarbiausių priežasčių, paskatinusių atidaryti šį centrą – siekis sumažinti struktūrinio nedarbo mastą šalyje, t. y. keisti situaciją, kuomet esamoji darbuotojų kvalifikacija neatitinka šiuolaikinės rinkos reikalavimų.

Šiandien didžioji dalis moksleivių mieliau renkasi ne technologinių pakraipų studijų programas, todėl potencialios, gerai apmokamos įvairių sričių inžinierių darbo vietos lieka laisvos“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė.

Profesorės pastebėjimu, technologijų pasaulis abiturientams neretai išlieka svetimas ir nesuprantamas, o inžinerinių sričių studijos atrodo bauginančios, nes moksleivių technologinis švietimas yra nepakankamas. Naujasis KTU PTVF Technologijų mokymo centras – viena iš svarbių priemonių užpildyti šią spragą.

Daugelyje pasaulio šalių dar prieš 10 metų struktūrinio nedarbo problema buvo sprendžiama būtent kuriant panašaus profilio mokymo centrus, kurie padėjo parengti reikalingos kvalifikacijos specialistus ir sumažinti nedarbo lygį.

Inžinierių poreikis didėja

Technologijų mokymo centras įkurtas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, todėl moksleiviams, norintiems studijuoti technologinius mokslus, nereikės vykti į didžiuosius šalies miestus ar į užsienį. Visos kokybiškų studijų galimybės nuo šiol pasiekiamos Panevėžyje

Mokymo centre įdiegta pažangiausia technologinio ugdymo įranga iš Kanados, Čekijos, Kinijos ir JAV moksleiviams sudarys išskirtines sąlygas pasinerti į nuostabų technologijų pasaulį ir įsitikinti, kad technologiniai mokslai nėra sudėtingi ir neįveikiami, bet įdomūs ir atveriantys perspektyvias karjeros galimybes.

Panevėžys turi gilias pramoninio miesto tradicijas ir sparčiai augantį gamybos verslą, todėl technologinės pakraipos specialistų poreikis ateityje tik didės.

Susivienijo bendram tikslui

Kelerius metus puoselėta idėja KTU fakultete Panevėžyje įkurti Technologijų mokymo centrą buvo realizuota, kai pastangas bendram tikslui suvienijo mokslo, verslo ir valdžios institucijos.

Seimo nario Petro Narkevičiaus iniciatyva, jo idėją palaikant LR Švietimo ir mokslo ministerijai, centro steigimui Vyriausybė skyrė 58 tūkst. eurų. Už šias lėšas buvo įsigyta moderni laboratorinė įranga, skirta moksleivių ir studentų technologiniam mokymui bei kūrybiškumo ugdymui.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »