KTU fakultete Panevėžyje – pirmasis šalyje Technologijų mokymo centras moksleiviams

Publikuota: 2015 m. vasario 2 d. pirmadienis

Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (Nemuno g. 33) duris atvers pirmasis Lietuvoje moksleivių ir studentų Technologijų mokymo centras. Jame įrengtos modernios laboratorinės įrangos vertė siekia daugiau nei 58 tūkst. eurų. Centro tikslas – populiarinti technologinės pakraipos studijas.

„Viena svarbiausių priežasčių, paskatinusių atidaryti šį centrą – siekis sumažinti struktūrinio nedarbo mastą šalyje, t. y. keisti situaciją, kuomet esamoji darbuotojų kvalifikacija neatitinka šiuolaikinės rinkos reikalavimų.

Šiandien didžioji dalis moksleivių mieliau renkasi ne technologinių pakraipų studijų programas, todėl potencialios, gerai apmokamos įvairių sričių inžinierių darbo vietos lieka laisvos“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė.

Profesorės pastebėjimu, technologijų pasaulis abiturientams neretai išlieka svetimas ir nesuprantamas, o inžinerinių sričių studijos atrodo bauginančios, nes moksleivių technologinis švietimas yra nepakankamas. Naujasis KTU PTVF Technologijų mokymo centras – viena iš svarbių priemonių užpildyti šią spragą.

Daugelyje pasaulio šalių dar prieš 10 metų struktūrinio nedarbo problema buvo sprendžiama būtent kuriant panašaus profilio mokymo centrus, kurie padėjo parengti reikalingos kvalifikacijos specialistus ir sumažinti nedarbo lygį.

Inžinierių poreikis didėja

Technologijų mokymo centras įkurtas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, todėl moksleiviams, norintiems studijuoti technologinius mokslus, nereikės vykti į didžiuosius šalies miestus ar į užsienį. Visos kokybiškų studijų galimybės nuo šiol pasiekiamos Panevėžyje

Mokymo centre įdiegta pažangiausia technologinio ugdymo įranga iš Kanados, Čekijos, Kinijos ir JAV moksleiviams sudarys išskirtines sąlygas pasinerti į nuostabų technologijų pasaulį ir įsitikinti, kad technologiniai mokslai nėra sudėtingi ir neįveikiami, bet įdomūs ir atveriantys perspektyvias karjeros galimybes.

Panevėžys turi gilias pramoninio miesto tradicijas ir sparčiai augantį gamybos verslą, todėl technologinės pakraipos specialistų poreikis ateityje tik didės.

Susivienijo bendram tikslui

Kelerius metus puoselėta idėja KTU fakultete Panevėžyje įkurti Technologijų mokymo centrą buvo realizuota, kai pastangas bendram tikslui suvienijo mokslo, verslo ir valdžios institucijos.

Seimo nario Petro Narkevičiaus iniciatyva, jo idėją palaikant LR Švietimo ir mokslo ministerijai, centro steigimui Vyriausybė skyrė 58 tūkst. eurų. Už šias lėšas buvo įsigyta moderni laboratorinė įranga, skirta moksleivių ir studentų technologiniam mokymui bei kūrybiškumo ugdymui.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »