KTU fakultete Panevėžyje – pirmasis šalyje Technologijų mokymo centras moksleiviams

Publikuota: 2015 m. vasario 2 d. pirmadienis

Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (Nemuno g. 33) duris atvers pirmasis Lietuvoje moksleivių ir studentų Technologijų mokymo centras. Jame įrengtos modernios laboratorinės įrangos vertė siekia daugiau nei 58 tūkst. eurų. Centro tikslas – populiarinti technologinės pakraipos studijas.

„Viena svarbiausių priežasčių, paskatinusių atidaryti šį centrą – siekis sumažinti struktūrinio nedarbo mastą šalyje, t. y. keisti situaciją, kuomet esamoji darbuotojų kvalifikacija neatitinka šiuolaikinės rinkos reikalavimų.

Šiandien didžioji dalis moksleivių mieliau renkasi ne technologinių pakraipų studijų programas, todėl potencialios, gerai apmokamos įvairių sričių inžinierių darbo vietos lieka laisvos“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė.

Profesorės pastebėjimu, technologijų pasaulis abiturientams neretai išlieka svetimas ir nesuprantamas, o inžinerinių sričių studijos atrodo bauginančios, nes moksleivių technologinis švietimas yra nepakankamas. Naujasis KTU PTVF Technologijų mokymo centras – viena iš svarbių priemonių užpildyti šią spragą.

Daugelyje pasaulio šalių dar prieš 10 metų struktūrinio nedarbo problema buvo sprendžiama būtent kuriant panašaus profilio mokymo centrus, kurie padėjo parengti reikalingos kvalifikacijos specialistus ir sumažinti nedarbo lygį.

Inžinierių poreikis didėja

Technologijų mokymo centras įkurtas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, todėl moksleiviams, norintiems studijuoti technologinius mokslus, nereikės vykti į didžiuosius šalies miestus ar į užsienį. Visos kokybiškų studijų galimybės nuo šiol pasiekiamos Panevėžyje

Mokymo centre įdiegta pažangiausia technologinio ugdymo įranga iš Kanados, Čekijos, Kinijos ir JAV moksleiviams sudarys išskirtines sąlygas pasinerti į nuostabų technologijų pasaulį ir įsitikinti, kad technologiniai mokslai nėra sudėtingi ir neįveikiami, bet įdomūs ir atveriantys perspektyvias karjeros galimybes.

Panevėžys turi gilias pramoninio miesto tradicijas ir sparčiai augantį gamybos verslą, todėl technologinės pakraipos specialistų poreikis ateityje tik didės.

Susivienijo bendram tikslui

Kelerius metus puoselėta idėja KTU fakultete Panevėžyje įkurti Technologijų mokymo centrą buvo realizuota, kai pastangas bendram tikslui suvienijo mokslo, verslo ir valdžios institucijos.

Seimo nario Petro Narkevičiaus iniciatyva, jo idėją palaikant LR Švietimo ir mokslo ministerijai, centro steigimui Vyriausybė skyrė 58 tūkst. eurų. Už šias lėšas buvo įsigyta moderni laboratorinė įranga, skirta moksleivių ir studentų technologiniam mokymui bei kūrybiškumo ugdymui.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »