KTU gimnazija turi naują vadovą

Publikuota: 2015 m. kovo 25 d. trečiadienis

Kovo 25 d. išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius. Juo tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas 30 m. Tomas Kivaras.

Į vienos geriausių šalyje KTU gimnazijos (KTUG) direktoriaus postą taip pat kandidatavo KTU Studentų ugdymo centro direktorė dr. Vilija Dabrišienė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros lektorė Kristina Gailienė.

Naująjį gimnazijos vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus konkurso komisija, kuriai pirmininkavo universiteto studijų prorektorius Pranas Žiliukas. Komisiją sudarė KTU, Švietimo ministerijos ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovai, KTU gimnazijos mokytojai, tėvai ir gimnazistai. Naujasis direktorius darbą pradės balandžio pradžioje.

2004 m. Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą  baigęs T. Kivaras yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete yra įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją.

Anglų, rusų ir prancūzų kalbas mokantis T. Kivaras yra Lietuvos mokinių fizikos olimpiados tarybos narys, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos Vilniaus valdybos narys, Vilniaus miesto fizikos mokytojų metodinės tarybos narys, „Renkuosi mokyti“ alumnų narys.

„Tai didžiausia atsakomybė, kuri gyvenime man yra tekusi. Turiu daug idėjų, minčių, ką ir kaip reikėtų darytų, tačiau iki šiol tai buvo tik vizija, o dabar jau reikia apmąstyti, kaip viską įgyvendinti“, – sako T. Kivaras, 2013 m. tapęs dr. Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Jo teigimu, nors KTU gimnazijos bendruomenė ir labai tvari, ir šauni, tačiau jai būtina tapti atviresne.

„Pagaliau šalies mokytojai turi išgirsti ir KTU gimnazijos mokytojų vardus ir pavardes. Jie turi būti tie, kurių nuomonė yra svarbi kuriant naujas švietimo strategijas. Jie turi padėti tiek gimnazijos jauniesiems mokytojams, tiek jauniems specialistams, kurie neturi galimybės turėti mentorių – dalykininką. Privaloma stiprinti savo ryšius su KTU, KTU progimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus bendruomenėmis“, – įsitikinę naujasis KTUG direktorius.

T. Kivaras teigia, kad pagrindiniai gimnazijos valdymo principai bus savarankiškumas, lankstumas ir atsakomybė. Vadovavimas ir lyderystė mokykloje bus pasidalinti: didelę dalį sprendimų priims bendruomenė, veikloms vadovaus įvairūs jos nariai, bus skatinama asmeninė iniciatyva.

KTUG veikia jau 25-erius metus ir yra viena pirmaujančių Lietuvos gimnazijų. Gimnazija skirta ugdyti ypatingų gabumų ir talento mokinius. Šiuo metu joje mokosi apie 300 mokinių, o dirba apie 40 pedagogų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »