KTU gimnazija turi naują vadovą

Publikuota: 2015 m. kovo 25 d. trečiadienis

Kovo 25 d. išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius. Juo tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas 30 m. Tomas Kivaras.

Į vienos geriausių šalyje KTU gimnazijos (KTUG) direktoriaus postą taip pat kandidatavo KTU Studentų ugdymo centro direktorė dr. Vilija Dabrišienė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros lektorė Kristina Gailienė.

Naująjį gimnazijos vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus konkurso komisija, kuriai pirmininkavo universiteto studijų prorektorius Pranas Žiliukas. Komisiją sudarė KTU, Švietimo ministerijos ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovai, KTU gimnazijos mokytojai, tėvai ir gimnazistai. Naujasis direktorius darbą pradės balandžio pradžioje.

2004 m. Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą  baigęs T. Kivaras yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete yra įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją.

Anglų, rusų ir prancūzų kalbas mokantis T. Kivaras yra Lietuvos mokinių fizikos olimpiados tarybos narys, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos Vilniaus valdybos narys, Vilniaus miesto fizikos mokytojų metodinės tarybos narys, „Renkuosi mokyti“ alumnų narys.

„Tai didžiausia atsakomybė, kuri gyvenime man yra tekusi. Turiu daug idėjų, minčių, ką ir kaip reikėtų darytų, tačiau iki šiol tai buvo tik vizija, o dabar jau reikia apmąstyti, kaip viską įgyvendinti“, – sako T. Kivaras, 2013 m. tapęs dr. Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Jo teigimu, nors KTU gimnazijos bendruomenė ir labai tvari, ir šauni, tačiau jai būtina tapti atviresne.

„Pagaliau šalies mokytojai turi išgirsti ir KTU gimnazijos mokytojų vardus ir pavardes. Jie turi būti tie, kurių nuomonė yra svarbi kuriant naujas švietimo strategijas. Jie turi padėti tiek gimnazijos jauniesiems mokytojams, tiek jauniems specialistams, kurie neturi galimybės turėti mentorių – dalykininką. Privaloma stiprinti savo ryšius su KTU, KTU progimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus bendruomenėmis“, – įsitikinę naujasis KTUG direktorius.

T. Kivaras teigia, kad pagrindiniai gimnazijos valdymo principai bus savarankiškumas, lankstumas ir atsakomybė. Vadovavimas ir lyderystė mokykloje bus pasidalinti: didelę dalį sprendimų priims bendruomenė, veikloms vadovaus įvairūs jos nariai, bus skatinama asmeninė iniciatyva.

KTUG veikia jau 25-erius metus ir yra viena pirmaujančių Lietuvos gimnazijų. Gimnazija skirta ugdyti ypatingų gabumų ir talento mokinius. Šiuo metu joje mokosi apie 300 mokinių, o dirba apie 40 pedagogų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »