KTU gimnazija turi naują vadovą

Publikuota: 2015 m. kovo 25 d. trečiadienis

Kovo 25 d. išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius. Juo tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas 30 m. Tomas Kivaras.

Į vienos geriausių šalyje KTU gimnazijos (KTUG) direktoriaus postą taip pat kandidatavo KTU Studentų ugdymo centro direktorė dr. Vilija Dabrišienė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros lektorė Kristina Gailienė.

Naująjį gimnazijos vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus konkurso komisija, kuriai pirmininkavo universiteto studijų prorektorius Pranas Žiliukas. Komisiją sudarė KTU, Švietimo ministerijos ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovai, KTU gimnazijos mokytojai, tėvai ir gimnazistai. Naujasis direktorius darbą pradės balandžio pradžioje.

2004 m. Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą  baigęs T. Kivaras yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete yra įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją.

Anglų, rusų ir prancūzų kalbas mokantis T. Kivaras yra Lietuvos mokinių fizikos olimpiados tarybos narys, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos Vilniaus valdybos narys, Vilniaus miesto fizikos mokytojų metodinės tarybos narys, „Renkuosi mokyti“ alumnų narys.

„Tai didžiausia atsakomybė, kuri gyvenime man yra tekusi. Turiu daug idėjų, minčių, ką ir kaip reikėtų darytų, tačiau iki šiol tai buvo tik vizija, o dabar jau reikia apmąstyti, kaip viską įgyvendinti“, – sako T. Kivaras, 2013 m. tapęs dr. Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Jo teigimu, nors KTU gimnazijos bendruomenė ir labai tvari, ir šauni, tačiau jai būtina tapti atviresne.

„Pagaliau šalies mokytojai turi išgirsti ir KTU gimnazijos mokytojų vardus ir pavardes. Jie turi būti tie, kurių nuomonė yra svarbi kuriant naujas švietimo strategijas. Jie turi padėti tiek gimnazijos jauniesiems mokytojams, tiek jauniems specialistams, kurie neturi galimybės turėti mentorių – dalykininką. Privaloma stiprinti savo ryšius su KTU, KTU progimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus bendruomenėmis“, – įsitikinę naujasis KTUG direktorius.

T. Kivaras teigia, kad pagrindiniai gimnazijos valdymo principai bus savarankiškumas, lankstumas ir atsakomybė. Vadovavimas ir lyderystė mokykloje bus pasidalinti: didelę dalį sprendimų priims bendruomenė, veikloms vadovaus įvairūs jos nariai, bus skatinama asmeninė iniciatyva.

KTUG veikia jau 25-erius metus ir yra viena pirmaujančių Lietuvos gimnazijų. Gimnazija skirta ugdyti ypatingų gabumų ir talento mokinius. Šiuo metu joje mokosi apie 300 mokinių, o dirba apie 40 pedagogų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU pristatytas „GeoSkills+“ projektas

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko „GeoSkills+“ projekto (GEO VEK) konferencija–seminaras, kurį organizavo tarptautinis konsorciumas. skaityti »

LEU kviečia kolegijų absolventus įgyti universitetinį išsilavinimą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) siūlo kolegijų absolventams pasinaudoti galimybe įgyti universitetinį išsilavinimą. skaityti »

Apie mokslą, kuris atveria kelius Londono Sityje, ir sprendimus, kuriuos priima matematika

Ar yra kas nors bendro tarp dirbtinio intelekto ir turto valdymo? Ar matematiniai algoritmai gali „priimti sprendimus“ investuojant? Ar tikrai daktaro laipsnis atveria karjeros galimybes Londono Sityje? skaityti »

„Moksleivių Seimas“ diskutuos, ar vertėjo prailginti mokslo metus

Seimo Kovo 11-osios Akto salėje gegužės 20 d., trečiadienį, 10.30 val., vyks Lietuvos mokinių parlamento (LMP) kartu su Seimo nare Agnė Bilotaite organizuojamas projektas „Lietuvos Respublikos Seimo darbo simuliacija“. skaityti »

Vilniaus universitetas – Lietuvos mokslo tarybos finansuojamų projektų lyderis

Lietuvos mokslo taryba finansuos naujus mokslininkų grupių projektus. 94 projektams 2015–2018 m. paskirta per 8,4 mln. eurų. skaityti »

LEU filosofai – daugiausia uždirbantys savo srityje

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną. Paaiškėjo, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) filosofai yra daugiausia uždirbantys savo srityje. skaityti »

Baltarusijos lietuvių vaikams – lietuviškos knygos

Rimdžiūnuose (Baltarusijos Respublika) esančio Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro bibliotekos lankytojai turės galimybę skaityti daugiau lietuviškų knygų. Bibliotekai padovanota daugiau nei 50 grožinės ir pažintinės lietuvių bei užsienio autorių literatūros leidinių. skaityti »

Lietuvos išmaniems mokytojams – pasaulinis įvertinimas

Dvi Lietuvos mokytojos su kitais 300 mokytojų iš viso pasaulio buvo pakviestos dalyvauti kasmetiniame „Microsoft“ mokytojų novatorių forume, kuris šiais metais vyko „Microsoft“ centrinėje būstinėje Redmonde (JAV). skaityti »

Kosmoso technologijų įmonei UAB „Nanoavionika“ – 200 tūkst. eurų investicija

UAB „Nanoavionika“, kurios komandos branduolį sudaro pirmojo lietuviško kosminio palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjai – Vilniaus universiteto darbuotojai, tapo pirmąja Lietuvoje ir viena pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų pradedančiųjų įmonių, gavusių rizikos kapitalo fondo investiciją. skaityti »

Teisės ir IT sričių dokumentų vertimui – Vilniaus universiteto vertyklė

Internetinėje svetainėje www.versti.eu jau veikia Vilniaus universiteto mašininio vertimo sistema. Joje sukauptas didelis kiekis teisės ir informacinių technologijų sričių tekstynų anglų ir prancūzų kalbomis leidžia tiksliau išversti šių segmentų tekstus. skaityti »