KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Apdovanoti jaunieji technologijų kūrėjai

Paskutinę tarptautinės kosmoso ekonomikos konferencijos SEMWO 2014 dieną įvyko mokomųjų palydovų „CanSat“, raketų ir bepiločių orlaivių konkurso apdovanojimai. skaityti »

Finansų ministras apdovanojo studentus – vertingiausių mokslo darbų autorius

Finansų ministras Rimantas Šadžius premijomis apdovanojo 9 studentų mokslo darbų konkurso Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų panaudojimo tema laureatus. Bendras skirtų premijų fondas – beveik 16 tūkst. litų. skaityti »

Aviatorių konferencijoje pristatytas vien saulės energija varomas lėktuvas

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pristatyta pasaulį nustebinusi inovacija – vien saulės energija varomas vienvietis orlaivis. skaityti »

„Euro lygoje“ rungiasi tūkstančiai Lietuvos mokinių

Spalio 20 d., sėkmingai prasidėjo pirmasis nacionalinio projekto „Euro lyga“ etapas, kurio metu sprendžiamas elektroninis „Euro testas“. skaityti »

Marijampolėje atidaromi du nauji mokymo centrai, aprūpinti išskirtine įranga

Marijampolės profesinio rengimo centre atidaryti du modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai – Žemės ūkio technologijų darbuotojų rengimo ir Melioracijos (kelių statybos, remonto) transporto darbuotojų rengimo. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras: mokyklų vadovais turi dirbti geriausi švietimo vadybininkai

Mokyklų vadovų skyrimo tvarka privalo būti tobulinama, sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis reaguodamas į tėvų organizacijos išsakytą nuomonę dėl rengiamų šios tvarkos pataisų. skaityti »

Architekto Arno Dineikos vardo stipendiją gavo studentas Domantas Baltrūnas

Perspektyviausiu architektūros studentu šiemet tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ketvirtakursis Domantas Baltrūnas. Iš penkių konkurso finalistų atrinktas studentas buvo apdovanotas žymaus architekto Arno Dineikos vardo stipendija. skaityti »

Įvyko „Profadienio“ atrankiniai renginiai

„Profadienio“ atrankiniuose renginiuose sudalyvavo 685 studentai iš 20 Lietuvos neuniversitetinių aukštųjų mokyklų. Daugiausiai Vilniuje – 227, Klaipėdoje – 163, Kaune – 97. skaityti »

Paskirtos 2014 m. mokslo premijos užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo pasiekimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet apdovanos keturis užsienio lietuvius. skaityti »

Susidraugauti su euru moksleiviams padės „Euro lyga“

Lietuvos moksleiviai buriami į naująją „Euro lygą“, kurioje vietoje krepšinio kamuolių bus keičiamasi žiniomis apie eurą. skaityti »