KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje geografijos olimpiadoje lietuviai iškovojo auksą ir sidabrą

Iš 11-osios tarptautinės geografijos olimpiados Lietuvos mokiniai grįžo su vienu aukso ir vienu sidabro medaliais. Olimpiada vyko rugpjūčio 12–18 dienomis Krokuvoje, Lenkijoje. skaityti »

Mokyklos kviečiamos dalyvauti tarptautiniame Baltijos jūros projekte

Mokyklos kviečiamos dalyvauti aplinkosauginiame Baltijos jūros projekte. Projekte gali dalyvauti bet kuri mokykla, jau įgyvendinanti aplinkosaugines veiklas ar tik jomis susidomėjusi. skaityti »

LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. skaityti »

Rugsėjį prasideda registracija į jaunųjų ES vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“

Šių metų lapkričio 27 d. visose Europos Sąjungos šalyse vienu metu įvyks jaunųjų vertėjų konkursas „Juvenes Translatores“. skaityti »

KTU inžinerijos studentai – geriausi Europoje

Rygoje, Latvijoje, rugpjūčio 1-9 dienomis vykusiame šeštajame didžiausių Europoje inžinerinių varžybų EBEC finale triumfavo KTU studentai. skaityti »

Tarptautinėje vasaros mokykloje – mokymai karjeros siekiantiems

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda Tarptautinė vasaros mokykla „Social Face“. skaityti »

Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. skaityti »

Paskirtos vardinės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos

Šešiems Vilniaus universiteto bakalauro studijų studentams paskirtos vardinės 2014–2015 mokslo metų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos. skaityti »

Nuo rugsėjo 1 d. gerės apmokėjimas už mokinių darbų tikrinimą

Nuo rugsėjo 1 d. mokytojams, dirbantiems gausesnėse klasėse, bus daugiau sumokama už mokinių darbų tikrinimą. skaityti »

VGTU mokslininkas tapo prestižinio žurnalo redakcinės kolegijos nariu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas prof. habil. dr. Edmundas Kazimieras Zavadskas tapo aukštai vertinamo mokslo žurnalo „Computer-Aided Civil and Infrasctructure Engineering“ redakcinės kolegijos nariu. skaityti »