KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU mokslininkui – tarptautinės leidyklos „Elsevier“ apdovanojimas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas apdovanotas tarptautinės leidyklos „Elsevier“ sertifikatu. skaityti »

Studentų sukurta programa įvertinta Europoje

Amsterdame vykusiame Junior Achievement – Young Enterprise (JA–YE) „European Enterprise Challenge“ renginyje VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) studentas Simas Jaskutėlis ir KTU studentas Julius Pauliukevičius pristatė Lietuvos mokymosi programą „GoHisto“. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams skiriamos vardinės LR prezidentų stipendijos

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės LR prezidentų stipendijos. skaityti »

Studentams – dar viena proga siekti dviejų diplomų

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi Mittelhesseno Aukštosios mokyklos bei Zelona Gora universiteto atstovų delegacijos. skaityti »

Užsienio ekspertai pasidalino įžvalgomis apie Lietuvos slėnių ateitį

Kokia ateitis laukia Lietuvoje kuriamų integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų – slėnių? Ką daryti, kad jie taptų šalies mokslo ir ekonomikos varikliais? Atsakymus į šiuos klausimus renginyje „Slėniai: virsmo taškas 2014“ siūlė Švedijos, Norvegijos, Lenkijos slėnių atstovai ir „Technopolis Group“ ekspertai. skaityti »

Asociacijos „Mentor Lietuva“ stovykla vaikams – nuo brazilų kovos meno kapueiros iki orientavimosi sporto

Į jau penktus metus asociacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų ir narių yra SEB bankas, organizuojamas stovyklas kviečiami vaikai iš mažiau galimybių turinčių šeimų. skaityti »

VGTU pradedami rengti verslo logistikos specialistai

Verslo logistika sprendžia verslo procesų optimizavimo ir valdymo klausimus, kurie itin svarbūs siekiant organizacijų veiklos efektyvumo, darnios plėtros, resursų ir aplinkos tausojimo. skaityti »

LEU studentų tyrimas parodė, kad sprendimą renkantis specialybę jie priima patys

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pirmo kurso studentams didžiausią įtaką renkantis studijas darė jie patys. skaityti »

Studentai virtualioje erdvėje atkurs tarpukario Kauną

Kaune duris atvėrė nauja moderni laboratorija, kurioje studentai ėmėsi virtualioje erdvėje atkurti tarpukario Kauno senamiestį ir rekonstruoti laikinosios sostinės fortų pabūklus. skaityti »

Tarp VGTU studentų baigiamųjų darbų – 3D spausdintuvo prototipas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechanikos inžinieriai baigiamųjų bakalauro darbų gynimuose pristatė pačių suprojektuotus ir pagamintus 3D spausdintuvo bei penkių ašių frezavimo staklių prototipus. skaityti »