KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tiksliųjų mokslų žinios ir verslumo gebėjimai – sėkminga ateities karjera

Darbdaviai ieško ir geriausias sąlygas užtikrina specialistams, kurių kompetencijų „bagaže“ telpa tiksliųjų, inžinerinių, technologijos sričių žinios, stiprūs ekonomikos, organizavimo, valdymo, lyderystės gebėjimai. skaityti »

Vaikų universitetą lydėjo mokinių žingeidumas ir tėvų džiaugsmas

Birželio antroje pusėje, žvalgantis po naująjį VU bibliotekos pastatą – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, baigėsi Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. skaityti »

Naujas Socialinių mokslų kolegijos pastatas Vilniuje – išskirtinė erdvė šiuolaikiškoms studijoms!

Jau šį rugsėjį duris atvers visiškai naujas, modernus, išskirtinės architektūros ir rafinuoto dizaino pastatas. skaityti »

Lietuvoje lankosi geriausiai Nacionalinį diktantą parašę mokiniai iš užsienio

Švietimo ir mokslo ministerijoje lankėsi geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusieji mokiniai, besimokantys užsienyje, jiems įteiktos atminimo dovanos. skaityti »

Tikslinio finansavimo vieta: nemokamos studijos ir garantuotas darbas pagal specialybę

Du zuikius vienu šūviu nušauti galima pasirinkus tiksliniu būdu valstybės finansuojamas technologines studijas. skaityti »

Jubiliejinius mokslo ir studijų metus vainikavo ir dr. B. Lubio fondo dėmesys studentams

Vilniaus universiteto bendruomenė tradiciškai paminėjo studijų metų pabaigą – iškilmingoje „Finis semestri“ ceremonijoje VU Šv. Jonų bažnyčioje pagerbė nusipelniusius akademinės bendruomenės narius. skaityti »

Mokslininkai įrodė – šachmatai teigiamai veikia vaikų vystymąsi

Pastaraisiais metais vis daugiau pasaulio šalių šachmatus atranda kaip mokomąją pradinių klasių mokinių priemonę. skaityti »

Skelbiamos 28 mokyklos, kuriose prasidės skaitmeniniai pokyčiai

Iš 220 atrankoje dalyvavusių Lietuvos mokyklų buvo atrinktos 28–ios, kurių mokytojai turės galimybę penkis mėnesius nemokamai tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. skaityti »

VGTU lankėsi Taipėjaus technologijų universiteto delegacija

Iš Nacionalinio Taipėjaus technologijų universiteto į Vilniaus Gedimino technikos universitetą atkeliavo universiteto prezidentas prof. Leehter Yao, Tarptautinių ryšių dekanas prof. Sheng-Tung Huang, Tyrimų ir vystymosi dekanas prof. Wenlung Li. skaityti »

Užsienio studentai Lietuvoje įgys profesinės patirties

Šią savaitę į Kauną atvyko beveik trys dešimtys studentų iš užsienio, kurie vasaros metu atliks profesinę praktiką, mokysis lietuvių kalbos, susipažins su šiuolaikine Lietuva. skaityti »