KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno technologijos universiteto studentams – „GECO“ stipendijos

Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių „GECO Investicijos“. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijoje aptartas Lietuvos ir Omano bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Omano aukštojo mokslo viceministru Abdullah Mohammedu Al Sarmi akcentavo, kad bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje yra prasminga investicija. skaityti »

Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos kviečiamos dalyvauti naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“

Švietimo ir mokslo ministerija ragina Lietuvos universitetus ir kolegijas aktyviai dalyvauti Europos Komisijos iniciatyva vykdomoje naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“. skaityti »

Premjeras su pedagogų atstovais aptarė švietimo sistemos finansavimo ir mokytojų atlyginimo klausimus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovus bei aptarė kitas su mokytojų darbo sąlygomis susijusias temas. skaityti »

Švietimo įstaigos lengviau sudarinės tvarkaraščius ir gerins moksleivių tvarkaraščių kokybę

Vidurinės ir pagrindinės mokyklos, gimnazijos ir progimnazijos tvarkaraščio kūrimas yra aktualus uždavinys tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. skaityti »

Moderni ir efektyvi švietimo sistema – stiprios valstybės pamatas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. skaityti »

Studentams – septyni darbdavių pasiūlymai per dieną

Darbo ieškančių studentų ir absolventų akys vis labiau krypsta į universitetuose rengiamas karjeros dienas bei čia įsikūrusius karjeros centrus. skaityti »

KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. skaityti »

Naujieji specialistai žada mechatronikos revoliuciją

Jaunieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechatronikos specialistai sulaukė pripažinimo iš verslo atstovų. skaityti »