KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

10 000 moksleivių mokėsi rūšiuoti senas baterijas

Rudenį ekologija ir krepšiniu besidominčios Lietuvos mokyklos įsijungė į Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamą socialinį projektą „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju“. skaityti »

Premjeras susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviais

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė buvusius projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvius. skaityti »

Nuo pirmosios Vilniaus universiteto skaičiavimo mašinos paleidimo iki šių dienų – 50 metų

Nuo pirmosios Vilniaus universiteto skaičiavimo mašinos paleidimo iki šių dienų – 50 metų. skaityti »

„Hitachi“ stiprina bendradarbiavimą su Kauno technologijos universitetu

Gegužės 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda dvi dienas truksiantys intensyvių branduolinės inžinerijos kursų antrosios dalies užsiėmimai. Kursų tikslas – teikti pagalbą rengiant kvalifikuotus inžinierius, kurių ateityje prireiks Baltijos šalims. skaityti »

Transporto inžinerijos fakultetas šventė veiklos 20-metį

Gegužės 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto darbuotojai minėjo savo veiklos 20-metį. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatė matematinės statistikos darbus

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto Matematinės statistikos katedra organizavo 17-os Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencijos „Mokslas – Lietuvos ateitis. skaityti »

ES mokslo ministrai Atėnuose aptars Europos inovacijų aktualijas

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis gegužės 12–13 d. dalyvauja Atėnuose vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos Konkurencingumo tarybos susitikime, kurio metu Europos šalių mokslo ministrai diskutuos, kaip moksliniai tyrimai gali kelti Europos konkurencingumą. skaityti »

Studentai žinias gilina net pataisos namuose

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentai kartu su dėstytoja dr. Jūrate Baltušnikiene gegužės 7 d. lankėsi Panevėžio pataisos namuose. skaityti »

Chemikų darbai atveria perspektyvas organinės chemijos plėtrai Lietuvoje

Vilniaus universiteto profesoriai habil. dr. Eugenijus Butkus ir habil. dr. Sigitas Tumkevičius 2013 m. Lietuvos mokslo premija buvo įvertinti už darbų ciklą „Naujų karbociklinių ir heterociklinių organinių medžiagų sintezės metodų kūrimas, struktūros, savybių tyrimai ir taikymas“, kurį sudaro 85 straipsniai. skaityti »

Dirbantys praktikai dalijosi patirtimi su VGTU studentais

Neseniai baigėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir bendrovių „Litesko“ bei „Vilniaus energija“ bendras projektas. skaityti »