KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Jaunieji mokslininkai kviečiami į konferenciją „Mokslas – Lietuvos ateitis“

Penktadienį plenariniu posėdžiu prasidėjo 17-oji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „Mokslas – Lietuvos ateitis“. Konferencijos renginiai vyks ištisus metus ir apims visas VGTU studijų sritis. skaityti »

Pamokos muziejuose – ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyva

Lietuvos muziejų asociacija, gavusi LR švietimo ir mokslo ministerijos pritarimą dėl muziejų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo plėtros veiksmų, pateikė prašymą Europos socialinio fondo agentūrai dėl įgyvendinamo projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. skaityti »

Metodų mugėje – naujas požiūris į mokymą(si)

2014 m. balandžio 4 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia „Metodų mugę“ – praktinius seminarus pedagogams, kuriuose išbandomi aktyvieji mokymo ir ugdymo būdai, pritaikyti skirtingiems vaikų amžiaus tarpsniams. skaityti »

Tarptautiniai ekspertai diskutavo apie doktorantūros programas

Pirmomis kovo dienomis Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) organizuotas informacinis seminaras – konsultacija, kuris pradėjo projekto „Naujų inžinerinių modulių III –osios pakopos kūrimas pagal Bolonijos procesą Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje“ susitikimų seriją. skaityti »

Lietuvos universiteto atkūrime dalyvauja trys Kauno universitetai

Trijų Kauno aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) – Senatai pritarė susijungimui į vieną universitetą skaityti »

„Karjeros dienos“: darbo ir vertingų pažinčių paieškos universitete

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda keletą mėnesių truksiančios „Karjeros dienos‘14“. skaityti »

VGTU bendradarbiaus su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Ministras prof. Dainius Pavalkis: lituanistinis švietimas – vienas tvirčiausių saitų su Tėvyne

Lituanistinis švietimas užsienyje yra vienas tvirčiausių saitų, siejantis svetur gyvenančius tautiečius su Tėvyne, sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis. skaityti »

Penkiems geriausiems Lietuvos mokytojams – Metų mokytojo premijos

Kovo 10 d. 14 val. Vyriausybėje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius bei švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis penkiems geriausiems 2013 m. mokytojams įteiks Metų mokytojo premijas. skaityti »

Egzaminų karštinėje Lietuvos moksleiviai norėtų pažangių mokymosi priemonių

Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. skaityti »