KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU minės 92-ąją įkūrimo sukaktį

Vasario 14 d., penktadienį, 14 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks Vytauto Didžiojo universiteto gimtadienio šventė, skirta 25-ajai VDU atkūrimo sukakčiai ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. skaityti »

Paskirstytas finansavimas studijų sritims, daugiausiai lėšų – technologijos mokslams

Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2014 m. pirmakursių studijoms pagal studijų sritis. Iš viso bakalauro ir vientisosioms studijoms numatoma skirti beveik 30 mln. litų. skaityti »

Socialinio dialogo aukštosiose mokyklose skatinimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė, Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis ir Vilniaus universiteto profesinės sąjungos pirmininkė Jelena Tamulienė pasirašė ES finansuojamą socialinio dialogo vystymo projektą, kuriame dalyvauja Vilniaus universiteto, Gedimino technikos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos edukologijos universiteto bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos darbuotojai. skaityti »

Nacionalinėse mechatronikos varžybose pergalę iškovojo visaginiečiai

Praėjusį savaitgalį Vilniuje įvykusiose jau tradicinėse mechatronikos varžybose pirmąją vietą, surinkę beveik dvigubai daugiau taškų už kitus, iškovojo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai Lukas Bieliauskas ir Dmitrijus Novikovas. skaityti »

Moksleiviai vėl galės pabūti studentais

Jau ketvirtą kartą 10–12 klasių moksleiviai kviečiami savaitei tapti universiteto studentais ir dalyvauti unikaliame projekte „Moksleivi, pabūk studentu“. skaityti »

Jaunieji išradėjai kviečiami dalyvauti konkurse

Vasario pabaigoje paaiškės geriausias jaunasis Lietuvos išradėjas. Išradimus kuriantys asmenys dar turi laiko iki vasario 25 d. pateikti paraišką ir pretenduoti gauti tarptautinį pripažinimą – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimą. skaityti »

Mokytojai: gyva pažintis su moksliniais tyrimais moksleivius skatina labiau domėtis tiksliaisiais mokslais

Nors pastaruoju metu akcentuojama, kad Europos Sąjungoje stinga darbuotojų informacinių ir ryšių technologijų sektoriuje, reikalingi ir biologai, farmakologai, gydytojai, slaugytojai bei inžinieriai, taip pat stinga 800 tūkst. mokslininkų ir tyrėjų, gabiausi moksleiviai Lietuvoje paskutinius tris metus mieliau renkasi humanitarinių ir socialinių, o ne tiksliųjų mokslų specialybes. skaityti »

Garbės daktaro regalijos – poetui Robertui Keturakiui

Vasario 14 d. VDU didžiojoje salėje vyks iškilminga VDU gimtadienio šventė, kurios metu universiteto garbės daktaro regalijos bus įteiktos poetui, rašytojui, VDU leidyklos vyr. redaktoriui Robertui Keturakiui. skaityti »

Profesinis mokymas, kuris įveikia stereotipus

„Litexpo“ startavo ir iki pat šeštadienio šurmuliuos paroda „Studijos 2o14“. Šis renginys itin aktualus abiturientams, tačiau sulaukia ir kitų klasių mokinių dėmesio, nes jauni žmonės vis anksčiau pradeda domėtis galimybe studijuoti ir nesidairo vien į aukštąsias mokyklas. skaityti »

VGTU mokslininkas tapo Amerikos tyrėjų asociacijos nariu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros profesorius Kęstutis Peleckis šiemet gavo kvietimą tapti tarptautinės Amerikos tyrėjų asociacijos (AAIR) nariu. skaityti »