KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Klaipėdos universitetas ieško gudriausių moksleivių

Klaipėdos universitetas ieško gudriausiųjų moksleivių. Dalyvauti ketvirtus metus iš eilės organizuojamame konkurse „Klaipėdos mokyklų protų kovos 2014“ kviečiami moksleiviai nuo 16 metų. skaityti »

Mokytojai patenkinti specialiais mokymais, kaip paaugliams diegti socialinius įgūdžius

Siekiant užtikrinti ugdymo modelio „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ ir paauglių socialinių įgūdžių ugdymo programos „Tiltai“ kokybę, 19-oje projekte dalyvaujančių šalies mokyklų buvo organizuojamos supervizijos mokyklų administracijos darbuotojams, mokytojams, programos „Tiltai“ mokymų instruktoriams. skaityti »

Jaunųjų mokslininkų apklausa: dėl būtinybės dirbti lieka per mažai laiko disertacijai rašyti

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) užsakymu atlikto daktarų, doktorantų ir jaunųjų mokslininkų iki 35 metų tyrimo duomenimis, Lietuvos mokslo finansavimas vis dar yra pernelyg mažas ir lietuvis mokslininkas gauna bene du kartus mažesnį atlyginimą nei Europos vidurkis. skaityti »

KTU mokslininkų išradimas: aklųjų „baltąją lazdelę“ pakeis pjezoelektrinis liestukas

Vienintelė priemonė, padedanti akliesiems orientuotis erdvėje, yra „baltoji lazdelė“. skaityti »

VU Vaikų universiteto žiemos sesija – jau greitai!

Sausio 14 dieną VU Teatro salėje prasideda VU Vaikų universiteto 2014 metų žiemos sesija. skaityti »

Didėja mokinio krepšelis ir švietimo finansavimas

Nuo sausio 1 d. pirmą kartą po kelerių metų pertraukos didinamas mokinio krepšelis. skaityti »

Kauno universitetų rektoriai sieks atkurti istorinį Lietuvos universitetą

Šių metų gruodžio 31 d. pasirašytas Kauno universitetų ketinimo protokolas, kuriame penkių universitetų rektoriai sutarė dėl siekio iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą, įsteigtą 1922 m. Kaune. skaityti »

Europos Sąjungos investicijos: kokybiškas Lietuvos švietimas ir modernus mokslas

Šiemet baigiasi antrasis ES struktūrinės paramos Lietuvai laikotarpis. 2007–2013 metais Lietuvos švietimui ir mokslui buvo skirta daugiau nei 3 milijardai Lt ES struktūrinių fondų lėšų. skaityti »

Lietuvos mokiniai Tarptautinėje matematikos olimpiadoje laimėjo tris medalius

Iš 54–osios Tarptautinės matematikos olimpiados, vykusios Santa Marta mieste, Kolumbijoje, visi jaunieji matematikai grįžo su apdovanojimais. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras: sieksime didinti mokytojų atlyginimus, o sutaupytas mokinio krepšelio lėšas palikti mokymo reikmėms

Švietimo ir mokslo ministerija sieks, kad 2014 m. lėšos, kurios sutaupomos dėl mokinių skaičiaus mažėjimo, būtų skiriamos švietimo kokybei ir prieinamumui, o ne grąžinamos atgal į biudžetą, kaip yra iki šiol. skaityti »