KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje.

Akreditaciją vykdžiusi švietimo ir mokslo ministro sudaryta ekspertų komisija nustatė, kad KTU inžinerijos licėjus (KTU IL) pasirengęs įgyvendinti specializuoto ugdymo krypties pradinio, pagrindinio ir vidurinio kartu su inžineriniu ugdymu, programas.

Šias programas praėjusiais metais parengė licėjaus administracijos ir mokytojų komanda, konsultuojant KTU, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centrui (UPC). Programos jau įregistruotos į ŠMM programų klasifikatorių.

Ministerijai suteikus akreditaciją, Kauno miesto taryba vasario 12 dieną savo sprendimu patvirtino ir naujuosius KTU IL nuostatus.

Pasak licėjaus direktoriaus Dainiaus Žvirdausko, akreditacija, miesto tarybos pritarimas ir programų įregistravimas leido pilnai įteisinti pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio specializuotos gimnazijos veiklą.

„KTU inžinerijos licėjus prilygsta muzikos, menų bei sporto specializuotų gimnazijų tipui, tačiau pas mus  didelis dėmesys bus skiriamas inžinerijos dalykams, mokinių loginio-matematinio ir erdvinio intelekto tipų lavinimui. Džiugu, kad KTU pirmasis Lietuvoje parėmė iniciatyvą steigtis tokio pobūdžio specializuotai gimnazijai“, – pasakojo D. Žvirdauskas.

Šiuo metu paskaitas licėjaus mokiniams veda KTU mokslininkai, mokiniai lankosi Universiteto ir verslo įmonių laboratorijose. Pasak direktoriaus, licėjaus bendruomenė tiki, kad tai mokinius ne tik geriau parengs, bet ir paskatins  rinktis universitetines studijas susijusias su technologijomis, inžinerija, dizainu, architektūra bei menais.

Visų klasių licėjaus mokiniai turi po vieną savaitinę inžinerijos pamoką, o mokytojai įvairių dalykų pamokose iki 25 proc. gali keisti ugdymo turinį orientuojantis į inžinerijos dalykus. Mokiniai kiekvieną trimestrą atlieka įvairius inžinerijos projektus, vėliau juos gina prieš komisiją. Apytikriai 50 proc. popamokinės licėjaus veiklos susiję su technologijomis ir inžinerija.

Licėjuje nuo 1 klasės vedamas privalomas šachmatų užsiėmimas, nuo 4 klasės organizuojamas privalomas programavimo pagrindų užsiėmimas. 5 -10 klasėse mokiniai be privalomų inžinerijos ir informacinių technologijų užsiėmimų gali lankyti robotikos, elektronikos sistemų, dizaino, medijų, projektavimo, biotechnologijų užsiėmimus.

11-12 klasėse privalomi inžinerijos, projektavimo, bei pasirenkamieji biotechnologijų, gamtamokslinių tyrimų, elektronikos sistemų, medijų, inžinerinio dizaino, animacijos, robotikos ir kiti dalykai.   

„Baigiame diegti elektroninio mokinio pažymėjimo sistema, įrengti informacinių technologijų, inžinerijos, dizaino, medijų, robotikos, biotechnologijų, technologijų daugiafunkciniai centrai. Turime vidinį kiemą su lauko klasėmis ir augalininkystės bandymų lauku. Ateityje norėtume rekonstruoti licėjui priklausančius garažus į modernias dizaino ar kūrybinių industrijų laboratorijas“, – ateities planais dalinosi D. Žvirdauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba. skaityti »

Lietuvos mokslininkų sukurtos technologijos pristatomos „EXPO 2015“

Birželio 8-11 d. Lietuva Expo 2015 parodoje Milane pristato šešias technologijas, sukurtas Lietuvos mokslininkų, dirbančių atviros prieigos centruose bei vienijamų atviro inovacijų tinklo „Open R&D Lietuva“. skaityti »

LEU patvirtinta nauja dviguba studijų programa istorijos ir anglų kalbos pedagogika

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir anglų kalbos pedagogikos bakalauro studijų programą. skaityti »

Valstybės finansavimas magistrantūrai ir doktorantūrai išliks stabilus

Vyriausybė patvirtino 2015 m. priėmimo į antrosios pakopos ir doktorantūros studijas valstybės finansuojamų vietų ir studijų stipendijų skaičius. skaityti »

Duris atveria modernus lazerinių technologijų centras

Birželio 10 d. Vilniuje duris atveria Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio mokymo ir tyrimų centras. skaityti »

VDU rektoriumi išrinktas prof. Juozas Augutis

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriumi penkerių metų kadencijai išrinktas iki šiol universitete Mokslo prorektoriaus pareigas ėjęs matematikas, habilituotas technologijos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (akademikas) prof. Juozas Augutis. skaityti »

Vilniaus universitetui atvertos durys į Europos universitetų elitą

Vilniaus universitetas pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas. skaityti »

Skelbiamas geriausių 2015 metais apgintų magistro darbų konkursas

Darbus geriausių magistro baigiamųjų darbų apdovanojimams gali siūlyti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų fakultetai. skaityti »

Tarptautinė programa – tiesesniam jaunimo keliui į darbo rinką

Dažnas neranda atsakymo į klausimą: „Kur tos darbo patirties dar būdamas moksleiviu galėčiau įgyti?“ Paprastai tokią galimybę suteikia jaunimo ar savanoriškos veiklos organizacijos, taip pat The Duke of Edinburgh's International Award programa. skaityti »

VU pirmą kartą Lietuvoje vyko kinų kalbos konkursas

Gegužės 9 d. Vilniaus universitete vyko pirmasis Lietuvoje kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“. skaityti »