KTU ir LSMU pristatė bendrą studijų programą

Publikuota: 2015 m. sausio 20 d. antradienis

Sveikatos informatika – taip vadinsis pirmoji šalies akademinėje istorijoje bendra dviejų Lietuvos universitetų pirmosios pakopos studijų programa, kurią pirmadienį, pasirašydami jungtinės veiklos sutartį, pristatė KTU ir LSMU vadovai.

Šioje bendroje Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų programoje bus specializuojamasi į informacinių technologijų (IT) taikymą sveikatos srityje. Tai vienintelė tokia studijų programa ne tik Lietuvoje, bet ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

Sveikatos informatikoje studentai galės rinktis vieną iš dviejų specializacijų – e. sveikatos technologijas arba biomedicininę informatiką.

Besimokantiems E. sveikatos technologijų specializacijoje, bus siekiama suteikti kuo gilesnes informacinių e. sveikatos sistemų kūrimo ir duomenų analizės žinias. Biomedicininės informatikos specialistai gilins biomedicinines žinias ir specializuotis asmeninių mobilių sveikatinimo IT sprendimų kūrime.

76 proc. jungtinės bakalauro studijų programos Sveikatos informatika sudarys KTU informacinių sistemų studijų programos žinios, 26 proc. – LSMU studijų moduliai.

Sveikatos informatika integruoja abiejų mokslo sričių – medicinos ir informatikos – žinias: tiek kursiniai, tiek baigiamasis darbai bus rengiami konsultuojantis su ekspertais iš abiejų universitetų, papildomus modulius studentai galės rinktis iš bet kurio universiteto.

Technologijos ir medicina – koja kojon

Pristatydamas naująją studijų programą, KTU rektorius Petras Baršauskas pabrėžė, kad sveikatos informatikos programos įsteigimas – naujas žingsnis aukštųjų mokyklų istorijoje.

„Šiandien nuoširdžiai džiaugiuosi, nes tarpsritinės studijos sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Mes nuolat dairydavomės jungtinių studijų programų į užsienio šalių universitetus, tačiau nuo šiol dairytis nereikės – mes tokią studijų programą turėsime čia, Kaune“, – sakė jis.

P. Baršausko teigimu, technologijos ir medicina, kaip ir visame pasaulyje, turi žengti koja kojon. Jis neabejojo, kad sveikatos informatika susilauks tikrai didelio pasisekimo. Rektorius atskleidė, kad sveikatos informatika – ne paskutinė jungtinė KTU ir LSMU studijų programa.

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas tvirtino, kad toks dviejų universitetų jungtinės studijų programos gimimas buvo natūralus.

„Sveikatos mokslų ir informatikos programų sujungimas leidžia neabejoti, kad ją baigę absolventai turės garantuotą darbo vietą. Orientuojamės į visuomenę, kuri šiuo metu yra sveika. Artėjame prie tokio laikmečio, kai per išmaniuosius įrenginius kiekvieną žmogų pasieks individuali medicina“, – teigė LSMU rektorius.

Nauja studijų programų žvaigždė

„Vakarų kontekste su šia studijų programa Lietuvoje jau vėluojame, nes Europoje dešimtys universitetų jau vykdo analogiškas programas. Šios programos atsiradimas yra labai svarbus tiesiogiai gydymu užsiimantiems specialistams ir mokslininkams. Jau laikas Lietuvoje turėti solidžią programą, kuri padėtų diegti ir kurti elektronines ligos istorijas, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimą“, – sakė KTU studijų prorektorius Pranas Žiliukas.

Jo teigimu, IT reikalingos tiesiogiai atpažįstant su diagnoze susijusiems signalams apie žmogaus sveikatą, perduodant vaizdus, kaupiant biologinius žmogaus parametrus. Ligos istorijų, diagnozių, jų saugojimo ir operatyvaus perdavimo popierinės versijos turi būti keičiamos skaitmeninėmis, netgi pasitelkiant mobilias aplikacijas.

Darbo rinkoje Lietuvoje ir užsienyje jaučiamas didelis tokių specialistų poreikis, todėl P. Žiliukas Sveikatos informatiką pavadino nauja studijų programų žvaigžde.

„Programos atsiradimas gali paspartinti ir bendradarbiavimą tarp institucijų bei jų jungimosi procesus. Prognozuojama, kad iki 2050 metų išsivysčiusiose šalyse iki 30 proc. BVP gali sudaryti su sveikata susijusios sritys“, – teigė KTU studijų prorektorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »