KTU ir LSMU pristatė bendrą studijų programą

Publikuota: 2015 m. sausio 20 d. antradienis

Sveikatos informatika – taip vadinsis pirmoji šalies akademinėje istorijoje bendra dviejų Lietuvos universitetų pirmosios pakopos studijų programa, kurią pirmadienį, pasirašydami jungtinės veiklos sutartį, pristatė KTU ir LSMU vadovai.

Šioje bendroje Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų programoje bus specializuojamasi į informacinių technologijų (IT) taikymą sveikatos srityje. Tai vienintelė tokia studijų programa ne tik Lietuvoje, bet ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

Sveikatos informatikoje studentai galės rinktis vieną iš dviejų specializacijų – e. sveikatos technologijas arba biomedicininę informatiką.

Besimokantiems E. sveikatos technologijų specializacijoje, bus siekiama suteikti kuo gilesnes informacinių e. sveikatos sistemų kūrimo ir duomenų analizės žinias. Biomedicininės informatikos specialistai gilins biomedicinines žinias ir specializuotis asmeninių mobilių sveikatinimo IT sprendimų kūrime.

76 proc. jungtinės bakalauro studijų programos Sveikatos informatika sudarys KTU informacinių sistemų studijų programos žinios, 26 proc. – LSMU studijų moduliai.

Sveikatos informatika integruoja abiejų mokslo sričių – medicinos ir informatikos – žinias: tiek kursiniai, tiek baigiamasis darbai bus rengiami konsultuojantis su ekspertais iš abiejų universitetų, papildomus modulius studentai galės rinktis iš bet kurio universiteto.

Technologijos ir medicina – koja kojon

Pristatydamas naująją studijų programą, KTU rektorius Petras Baršauskas pabrėžė, kad sveikatos informatikos programos įsteigimas – naujas žingsnis aukštųjų mokyklų istorijoje.

„Šiandien nuoširdžiai džiaugiuosi, nes tarpsritinės studijos sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Mes nuolat dairydavomės jungtinių studijų programų į užsienio šalių universitetus, tačiau nuo šiol dairytis nereikės – mes tokią studijų programą turėsime čia, Kaune“, – sakė jis.

P. Baršausko teigimu, technologijos ir medicina, kaip ir visame pasaulyje, turi žengti koja kojon. Jis neabejojo, kad sveikatos informatika susilauks tikrai didelio pasisekimo. Rektorius atskleidė, kad sveikatos informatika – ne paskutinė jungtinė KTU ir LSMU studijų programa.

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas tvirtino, kad toks dviejų universitetų jungtinės studijų programos gimimas buvo natūralus.

„Sveikatos mokslų ir informatikos programų sujungimas leidžia neabejoti, kad ją baigę absolventai turės garantuotą darbo vietą. Orientuojamės į visuomenę, kuri šiuo metu yra sveika. Artėjame prie tokio laikmečio, kai per išmaniuosius įrenginius kiekvieną žmogų pasieks individuali medicina“, – teigė LSMU rektorius.

Nauja studijų programų žvaigždė

„Vakarų kontekste su šia studijų programa Lietuvoje jau vėluojame, nes Europoje dešimtys universitetų jau vykdo analogiškas programas. Šios programos atsiradimas yra labai svarbus tiesiogiai gydymu užsiimantiems specialistams ir mokslininkams. Jau laikas Lietuvoje turėti solidžią programą, kuri padėtų diegti ir kurti elektronines ligos istorijas, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimą“, – sakė KTU studijų prorektorius Pranas Žiliukas.

Jo teigimu, IT reikalingos tiesiogiai atpažįstant su diagnoze susijusiems signalams apie žmogaus sveikatą, perduodant vaizdus, kaupiant biologinius žmogaus parametrus. Ligos istorijų, diagnozių, jų saugojimo ir operatyvaus perdavimo popierinės versijos turi būti keičiamos skaitmeninėmis, netgi pasitelkiant mobilias aplikacijas.

Darbo rinkoje Lietuvoje ir užsienyje jaučiamas didelis tokių specialistų poreikis, todėl P. Žiliukas Sveikatos informatiką pavadino nauja studijų programų žvaigžde.

„Programos atsiradimas gali paspartinti ir bendradarbiavimą tarp institucijų bei jų jungimosi procesus. Prognozuojama, kad iki 2050 metų išsivysčiusiose šalyse iki 30 proc. BVP gali sudaryti su sveikata susijusios sritys“, – teigė KTU studijų prorektorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »