KTU magistrantūros programa pelnė pasaulinį apdovanojimą

Publikuota: 2012 m. birželio 24 d. sekmadienis

Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, birželio 5 d. buvo paskelbti „Energy Globe 2012“ (liet. „Energijos gaublio“) apdovanojimai. Nacionalinių apdovanojimų kategorijoje „Energijos gaubliu“ buvo įvertinta Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) kuruojama magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“.

„Energijos gaublio“ apdovanojimai – tai prestižiškiausi aplinkos apsaugos pasiekimus įvertinantys apdovanojimai pasaulyje. „Energy Globe“ apdovanojimus, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų pramonės plėtotės organizacija (UNIDO) bei Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programa (UNEP), globoja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO). Išskirtinės iniciatyvos bei projektai, skirti aplinkosauginėms problemoms spręsti, kiekvienais metais „Energijos gaubliu“ įvertinamos 5 skirtingose kategorijose.

Šiemet vykusiame konkurse KTU magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ buvo įvertinta iš daugiau kaip 6 tūkst. darbų, pateiktų iš 151 šalių. Simboliška, kad šiemet pirmoji Lietuvoje tarptautinė magistrantūros studijų programa švenčia savo dešimtmetį.

„Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ – tai dviejų metų trukmės magistrantūros studijų programa, parengta ir vykdoma bendradarbiaujant septyniems Baltijos jūros regiono konsorciumo BALTECH technikos universitetams. Programa buvo sukurta patenkinti vis didėjantį inžinierių, įgijusių švaresnės gamybos ir aplinkos apsaugos vadybos žinių, poreikį darbo rinkoje.

Ši programa pagrįsta prevencine aplinkos apsaugos strategija trumpalaikėms ir ilgalaikėms aplinkos apsaugos problemoms spręsti. Minėta strategija remiasi aplinkos apsaugos planavimo ir vadybos priemonėmis bei technologijomis darniai pramonės plėtrai pasiekti, nes jau visuotinai pripažįstama, kad aplinkos apsaugos negalima vertinti tik kaip techninės problemos atskirai nuo strateginių sprendimų priėmimo ir pramonės plėtotės.

Programa yra skirta inžinieriams, baigusiems cheminės inžinerijos, mechanikos, statybos, aplinkos apsaugos ir kitas inžinerijos bakalauro studijas. Iš viso šią programą baigė beveik 100 studentų, šiuo metu programoje studijuoja 24 studentai.

KTU Aplinkos inžinerijos institutui tai buvo jau antrasis „Energijos gaublio“ laimėjimas. 2008 m. gegužės 26 d. Europos Parlamente, devintojoje „Energijos gaublio“ teikimo ceremonijoje APINI pelnė „Energijos gaublio“ diplomą už prevencinių energiją taupančių inovacijų kūrimo ir diegimo sistemą (APINI–SPIN).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »