KTU magistrantūros programa pelnė pasaulinį apdovanojimą

Publikuota: 2012 m. birželio 24 d. sekmadienis

Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, birželio 5 d. buvo paskelbti „Energy Globe 2012“ (liet. „Energijos gaublio“) apdovanojimai. Nacionalinių apdovanojimų kategorijoje „Energijos gaubliu“ buvo įvertinta Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) kuruojama magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“.

„Energijos gaublio“ apdovanojimai – tai prestižiškiausi aplinkos apsaugos pasiekimus įvertinantys apdovanojimai pasaulyje. „Energy Globe“ apdovanojimus, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų pramonės plėtotės organizacija (UNIDO) bei Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programa (UNEP), globoja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO). Išskirtinės iniciatyvos bei projektai, skirti aplinkosauginėms problemoms spręsti, kiekvienais metais „Energijos gaubliu“ įvertinamos 5 skirtingose kategorijose.

Šiemet vykusiame konkurse KTU magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ buvo įvertinta iš daugiau kaip 6 tūkst. darbų, pateiktų iš 151 šalių. Simboliška, kad šiemet pirmoji Lietuvoje tarptautinė magistrantūros studijų programa švenčia savo dešimtmetį.

„Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ – tai dviejų metų trukmės magistrantūros studijų programa, parengta ir vykdoma bendradarbiaujant septyniems Baltijos jūros regiono konsorciumo BALTECH technikos universitetams. Programa buvo sukurta patenkinti vis didėjantį inžinierių, įgijusių švaresnės gamybos ir aplinkos apsaugos vadybos žinių, poreikį darbo rinkoje.

Ši programa pagrįsta prevencine aplinkos apsaugos strategija trumpalaikėms ir ilgalaikėms aplinkos apsaugos problemoms spręsti. Minėta strategija remiasi aplinkos apsaugos planavimo ir vadybos priemonėmis bei technologijomis darniai pramonės plėtrai pasiekti, nes jau visuotinai pripažįstama, kad aplinkos apsaugos negalima vertinti tik kaip techninės problemos atskirai nuo strateginių sprendimų priėmimo ir pramonės plėtotės.

Programa yra skirta inžinieriams, baigusiems cheminės inžinerijos, mechanikos, statybos, aplinkos apsaugos ir kitas inžinerijos bakalauro studijas. Iš viso šią programą baigė beveik 100 studentų, šiuo metu programoje studijuoja 24 studentai.

KTU Aplinkos inžinerijos institutui tai buvo jau antrasis „Energijos gaublio“ laimėjimas. 2008 m. gegužės 26 d. Europos Parlamente, devintojoje „Energijos gaublio“ teikimo ceremonijoje APINI pelnė „Energijos gaublio“ diplomą už prevencinių energiją taupančių inovacijų kūrimo ir diegimo sistemą (APINI–SPIN).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »