KTU magistrantūros programa pelnė pasaulinį apdovanojimą

Publikuota: 2012 m. birželio 24 d. sekmadienis

Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, birželio 5 d. buvo paskelbti „Energy Globe 2012“ (liet. „Energijos gaublio“) apdovanojimai. Nacionalinių apdovanojimų kategorijoje „Energijos gaubliu“ buvo įvertinta Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) kuruojama magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“.

„Energijos gaublio“ apdovanojimai – tai prestižiškiausi aplinkos apsaugos pasiekimus įvertinantys apdovanojimai pasaulyje. „Energy Globe“ apdovanojimus, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų pramonės plėtotės organizacija (UNIDO) bei Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programa (UNEP), globoja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO). Išskirtinės iniciatyvos bei projektai, skirti aplinkosauginėms problemoms spręsti, kiekvienais metais „Energijos gaubliu“ įvertinamos 5 skirtingose kategorijose.

Šiemet vykusiame konkurse KTU magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ buvo įvertinta iš daugiau kaip 6 tūkst. darbų, pateiktų iš 151 šalių. Simboliška, kad šiemet pirmoji Lietuvoje tarptautinė magistrantūros studijų programa švenčia savo dešimtmetį.

„Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ – tai dviejų metų trukmės magistrantūros studijų programa, parengta ir vykdoma bendradarbiaujant septyniems Baltijos jūros regiono konsorciumo BALTECH technikos universitetams. Programa buvo sukurta patenkinti vis didėjantį inžinierių, įgijusių švaresnės gamybos ir aplinkos apsaugos vadybos žinių, poreikį darbo rinkoje.

Ši programa pagrįsta prevencine aplinkos apsaugos strategija trumpalaikėms ir ilgalaikėms aplinkos apsaugos problemoms spręsti. Minėta strategija remiasi aplinkos apsaugos planavimo ir vadybos priemonėmis bei technologijomis darniai pramonės plėtrai pasiekti, nes jau visuotinai pripažįstama, kad aplinkos apsaugos negalima vertinti tik kaip techninės problemos atskirai nuo strateginių sprendimų priėmimo ir pramonės plėtotės.

Programa yra skirta inžinieriams, baigusiems cheminės inžinerijos, mechanikos, statybos, aplinkos apsaugos ir kitas inžinerijos bakalauro studijas. Iš viso šią programą baigė beveik 100 studentų, šiuo metu programoje studijuoja 24 studentai.

KTU Aplinkos inžinerijos institutui tai buvo jau antrasis „Energijos gaublio“ laimėjimas. 2008 m. gegužės 26 d. Europos Parlamente, devintojoje „Energijos gaublio“ teikimo ceremonijoje APINI pelnė „Energijos gaublio“ diplomą už prevencinių energiją taupančių inovacijų kūrimo ir diegimo sistemą (APINI–SPIN).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Skelbiamas geriausio 2015 metų kokybinio rašto darbo konkursas

Fenomenologinių tyrimų institutas skelbia Geriausio metų kokybinio rašto darbo Lietuvoje konkursą. skaityti »

LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

Vasario 25–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Personažas ieško autoriaus“. Parodoje susitikimus rengs ir savo išleistas knygas pristatys ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla. skaityti »

Lietuvos studentai kviečiami dalyvauti Finansų ministerijos mokslo darbų konkurse

Šiais metais jau trečią kartą Finansų ministerija inicijuoja ir kviečia dalyvauti 2016 m. studentų mokslo darbų konkurse apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų efektyvumą. skaityti »

Bus vykdoma nuolatinė absolventų įsidarbinamumo stebėsena

Tęsiami valstybinės absolventų įsidarbinamumo stebėsenos sistemos kūrimo darbai. Vyriausybė patvirtino Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašą, nustatantį jos paskirtį, vykdytojus, principus ir koordinavimą. skaityti »

KTU mokslininkai sukūrė betono mišinį statybiniam 3D spausdintuvui

KTU SAF Statybinių medžiagų katedros vedėjo vadovaujama mokslininkų grupė sukūrė betono mišinį, kurį galima naudoti spausdinant namus. Automobilių pramonės patirtis neišvengiamai persikels į statybų verslą. skaityti »

ŠMM siūlo kokybinius pokyčius aukštosiose mokyklose

Įvesti minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms ir jų pagrindu pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą bei finansuoti tik kokybiškas studijas ir mokslinius tyrimus vykdančias aukštąsias mokyklas. skaityti »

VU rektorius su Jónu Baldvinu Hannibalssonu aptarė aukštojo mokslo ypatumus

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas susitiko su VU garbės daktaru, buvusiu Islandijos užsienio reikalų ministru dr. Jónu Baldvinu Hannibalssonu. skaityti »

LEU LF prof. dr. Vidas Kavaliauskas dalyvavo projekte „Azerbaidžano multikultūralizmo žiemos mokykla“

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros prof. dr. Vidas Kavaliauskas vasario 8–14 d. dalyvavo tarptautiniame projekte „Azerbaidžano multikultūralizmo žiemos mokykla“, kurį organizavo Baku multikultūralizmo centras. skaityti »

Nacionalinė biblioteka kurs bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo modelį

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendins Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą dvejų metų trukmės projektą „Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelio sukūrimas“. skaityti »

Socialinių mokslų kolegija bendradarbiaus su Aplinkos ministerija

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė pasirašė jų vadovaujamų institucijų bendradarbiavimo sutartį. skaityti »