KTU magistrantūros programa pelnė pasaulinį apdovanojimą

Publikuota: 2012 m. birželio 24 d. sekmadienis

Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, birželio 5 d. buvo paskelbti „Energy Globe 2012“ (liet. „Energijos gaublio“) apdovanojimai. Nacionalinių apdovanojimų kategorijoje „Energijos gaubliu“ buvo įvertinta Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) kuruojama magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“.

„Energijos gaublio“ apdovanojimai – tai prestižiškiausi aplinkos apsaugos pasiekimus įvertinantys apdovanojimai pasaulyje. „Energy Globe“ apdovanojimus, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų pramonės plėtotės organizacija (UNIDO) bei Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programa (UNEP), globoja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO). Išskirtinės iniciatyvos bei projektai, skirti aplinkosauginėms problemoms spręsti, kiekvienais metais „Energijos gaubliu“ įvertinamos 5 skirtingose kategorijose.

Šiemet vykusiame konkurse KTU magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ buvo įvertinta iš daugiau kaip 6 tūkst. darbų, pateiktų iš 151 šalių. Simboliška, kad šiemet pirmoji Lietuvoje tarptautinė magistrantūros studijų programa švenčia savo dešimtmetį.

„Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ – tai dviejų metų trukmės magistrantūros studijų programa, parengta ir vykdoma bendradarbiaujant septyniems Baltijos jūros regiono konsorciumo BALTECH technikos universitetams. Programa buvo sukurta patenkinti vis didėjantį inžinierių, įgijusių švaresnės gamybos ir aplinkos apsaugos vadybos žinių, poreikį darbo rinkoje.

Ši programa pagrįsta prevencine aplinkos apsaugos strategija trumpalaikėms ir ilgalaikėms aplinkos apsaugos problemoms spręsti. Minėta strategija remiasi aplinkos apsaugos planavimo ir vadybos priemonėmis bei technologijomis darniai pramonės plėtrai pasiekti, nes jau visuotinai pripažįstama, kad aplinkos apsaugos negalima vertinti tik kaip techninės problemos atskirai nuo strateginių sprendimų priėmimo ir pramonės plėtotės.

Programa yra skirta inžinieriams, baigusiems cheminės inžinerijos, mechanikos, statybos, aplinkos apsaugos ir kitas inžinerijos bakalauro studijas. Iš viso šią programą baigė beveik 100 studentų, šiuo metu programoje studijuoja 24 studentai.

KTU Aplinkos inžinerijos institutui tai buvo jau antrasis „Energijos gaublio“ laimėjimas. 2008 m. gegužės 26 d. Europos Parlamente, devintojoje „Energijos gaublio“ teikimo ceremonijoje APINI pelnė „Energijos gaublio“ diplomą už prevencinių energiją taupančių inovacijų kūrimo ir diegimo sistemą (APINI–SPIN).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovacijų ir technologijų vadyba: arba kas naujo inovacijų diegimo skatinime?

Birželio 5 dieną diplomus atsiima pirmoji Inovacijų ir technologijų vadybos magistro programos studentų laida. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ši programa buvo sukurta projekto „Inovacijų vadyba ir technologijų perdavimas“ metu. skaityti »

LEU patvirtinta nauja studijų programa chemijos ir fizikos mokymas

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti naują bakalauro studijų programą – chemijos ir fizikos mokymą. skaityti »

Molėtų astronomijos observatoriją papildys naujas žvaigždžių stebėjimo prietaisas

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje artėja didelės permainos. Birželio 13 d. 1,65 m teleskopo bokšte prasidės naujo žvaigždžių stebėjimo prietaiso – Molėtų astronomijos observatorijos spektrografo (MAOS)instaliacija. skaityti »

Rašto darbų pardavimas ir pirkimas turi būti baudžiamas administracine nuobauda

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pristatė tyrimą „Akademinio sąžiningumo indeksas 2015“. Trečią kartą atliekamo tyrimo tikslas – nustatyti, kiek paplitęs nesąžiningas elgesys Lietuvos aukštosiose mokyklose ir atrasti būdų su juo kovoti. skaityti »

Kanų ir Vilniaus universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Siekiant skatinti bendrus mokslinius tyrimus ir jų plėtrą skaitmeninės patologijos vaizdų automatinio apdorojimo ir analizės srityje, Kanų universiteto rektorius prof. Pierre‘as Sineux‘as ir Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė preliminarų bendradarbiavimo šioje srityje susitarimą. skaityti »

KTU studentės sukūrė savaime išdžiūstantį rankšluostį ir šviečiantį antkaklį

Neseniai vykusioje jaunųjų mokslininkų darbų parodoje KTU „Technorama 2015“ dalyvavusios Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) studentės įrodė, kad kurti naujus produktus gali ne tik studijuojantys inžinerinius ar technologinius mokslus. skaityti »

Prisiekė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė

Seimo rytiniame posėdyje prisiekė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Priesaiką priėmė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. skaityti »

Būsimi studentai raginami nesibaiminti motyvacijos įvertinimo

Abiturientai kviečiami studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir tapti ateities mokytojais. Jiems siūlomos įvairios pedagogų rengimo programos, kurias baigus suteikiamas dalyko pedagogikos ir pasirinktos programos bakalauro laipsnis bei pedagogo kvalifikacija. skaityti »

LEU rektoriui suteiktas Garbės mecenato vardas

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, šiemet švenčiantis garbingą 20-ties metų jubiliejų, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteikė Garbės mecenato vardą. skaityti »

Lietuvių mokslininkui – auksinis garbės prizas už fundamentinio mokslo vystymą

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkas prof. habil. dr. Steponas Ašmontas prestižiniame mokslininkų renginyje buvo apdovanotas auksiniu garbės prizu už fundamentinio mokslo vystymą. Paryžiuje vykusiame XVI Tarptautiniame termoelektros forume jis skaitė kviestinį pranešimą. skaityti »