KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. Visoms komandoms pristačius antrojo etapo užduoties rezultatus – inovacinius projektus – buvo išrinkti nugalėtojai.  Verslo ekspertų vardą iškovojo Kauno Antano Smetonos gimnazijos auklėtinių komanda „Smetoniečiai“, kuriems teko analizuoti UAB „Solidus mokslas“. 

Laimėtojų komandos atstovo Donato Kuktos nuomone, pati naudingiausia konkurso patirtis buvo užduočių vykdymo procesas. „Ne pristatymo rengimas ar skaidrės, o būtent patirtis, kurią įgyji atlikdamas užduotį, yra pati vertingiausia“, – kalbėjo moksleivis.

Konkurso „MEKA 2015“ vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros profesorė Irena Pekarskienė negailėjo pagyrų nugalėtojams. Pasak jos, „Smetoniečiai“  užduotį atliko itin kruopščiai. Išsamiai aprašyta buvo tiek idėja, tiek jos įgyvendinimas, tačiau lemiamu veiksniu tapo tai, ko neturėjo kitos komandos – labai išsami ir skaičiavimais pagrįsta sąmata. „Jau pristatymo metu iš komandos narių užtikrinto kalbėjimo buvo aišku, kad šie tikrai įsigilinę į problemą ir žino, ką atsakyti į visus klausimus“, – pastebėjo I. Pekarskienė.

Viena iš konkurso „MEKA 2015” idėjos autorių, EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė džiaugėsi konkurso kokybe ir atliktų užduočių įvairiapusiškumu. „Uždaviniai nebuvo susiję vien su ekonomika ar matematika ir tai nebuvo kažkas lokalaus versle – viskas buvo sistemiška, tarpkryptiška. Moksleiviai žengė labai svarbų žingsnį į priekį, tobulėdami kaip asmenybės“, – sakė dekanė.

E. Gimžauskienės teigimu, verslui šiandien reikia žmonių su tokiomis savybėmis, kokias buvo stengtasi ugdyti ir konkurso metu: gebančių matyti plačią perspektyvą, kūrybiškų, generuojančių idėjas, tačiau tuo pačiu ir racionalių, galinčių įvertinti ir apskaičiuoti realų idėjos įgyvendinimą. 

Su dekanės išsakytomis mintimis sutiko ir kita konkurso sumanytoja, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė, doc. dr. Bronė Narkevičienė. Padėkojusi visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams, ji išreiškė viltį, kad konkursas bus organizuojamas ir toliau bei dar daug kartų suvienys universitetus, mokinius ir verslo atstovus.

Šaltinis: ktu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »