KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. Visoms komandoms pristačius antrojo etapo užduoties rezultatus – inovacinius projektus – buvo išrinkti nugalėtojai.  Verslo ekspertų vardą iškovojo Kauno Antano Smetonos gimnazijos auklėtinių komanda „Smetoniečiai“, kuriems teko analizuoti UAB „Solidus mokslas“. 

Laimėtojų komandos atstovo Donato Kuktos nuomone, pati naudingiausia konkurso patirtis buvo užduočių vykdymo procesas. „Ne pristatymo rengimas ar skaidrės, o būtent patirtis, kurią įgyji atlikdamas užduotį, yra pati vertingiausia“, – kalbėjo moksleivis.

Konkurso „MEKA 2015“ vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros profesorė Irena Pekarskienė negailėjo pagyrų nugalėtojams. Pasak jos, „Smetoniečiai“  užduotį atliko itin kruopščiai. Išsamiai aprašyta buvo tiek idėja, tiek jos įgyvendinimas, tačiau lemiamu veiksniu tapo tai, ko neturėjo kitos komandos – labai išsami ir skaičiavimais pagrįsta sąmata. „Jau pristatymo metu iš komandos narių užtikrinto kalbėjimo buvo aišku, kad šie tikrai įsigilinę į problemą ir žino, ką atsakyti į visus klausimus“, – pastebėjo I. Pekarskienė.

Viena iš konkurso „MEKA 2015” idėjos autorių, EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė džiaugėsi konkurso kokybe ir atliktų užduočių įvairiapusiškumu. „Uždaviniai nebuvo susiję vien su ekonomika ar matematika ir tai nebuvo kažkas lokalaus versle – viskas buvo sistemiška, tarpkryptiška. Moksleiviai žengė labai svarbų žingsnį į priekį, tobulėdami kaip asmenybės“, – sakė dekanė.

E. Gimžauskienės teigimu, verslui šiandien reikia žmonių su tokiomis savybėmis, kokias buvo stengtasi ugdyti ir konkurso metu: gebančių matyti plačią perspektyvą, kūrybiškų, generuojančių idėjas, tačiau tuo pačiu ir racionalių, galinčių įvertinti ir apskaičiuoti realų idėjos įgyvendinimą. 

Su dekanės išsakytomis mintimis sutiko ir kita konkurso sumanytoja, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė, doc. dr. Bronė Narkevičienė. Padėkojusi visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams, ji išreiškė viltį, kad konkursas bus organizuojamas ir toliau bei dar daug kartų suvienys universitetus, mokinius ir verslo atstovus.

Šaltinis: ktu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »