KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. Visoms komandoms pristačius antrojo etapo užduoties rezultatus – inovacinius projektus – buvo išrinkti nugalėtojai.  Verslo ekspertų vardą iškovojo Kauno Antano Smetonos gimnazijos auklėtinių komanda „Smetoniečiai“, kuriems teko analizuoti UAB „Solidus mokslas“. 

Laimėtojų komandos atstovo Donato Kuktos nuomone, pati naudingiausia konkurso patirtis buvo užduočių vykdymo procesas. „Ne pristatymo rengimas ar skaidrės, o būtent patirtis, kurią įgyji atlikdamas užduotį, yra pati vertingiausia“, – kalbėjo moksleivis.

Konkurso „MEKA 2015“ vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros profesorė Irena Pekarskienė negailėjo pagyrų nugalėtojams. Pasak jos, „Smetoniečiai“  užduotį atliko itin kruopščiai. Išsamiai aprašyta buvo tiek idėja, tiek jos įgyvendinimas, tačiau lemiamu veiksniu tapo tai, ko neturėjo kitos komandos – labai išsami ir skaičiavimais pagrįsta sąmata. „Jau pristatymo metu iš komandos narių užtikrinto kalbėjimo buvo aišku, kad šie tikrai įsigilinę į problemą ir žino, ką atsakyti į visus klausimus“, – pastebėjo I. Pekarskienė.

Viena iš konkurso „MEKA 2015” idėjos autorių, EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė džiaugėsi konkurso kokybe ir atliktų užduočių įvairiapusiškumu. „Uždaviniai nebuvo susiję vien su ekonomika ar matematika ir tai nebuvo kažkas lokalaus versle – viskas buvo sistemiška, tarpkryptiška. Moksleiviai žengė labai svarbų žingsnį į priekį, tobulėdami kaip asmenybės“, – sakė dekanė.

E. Gimžauskienės teigimu, verslui šiandien reikia žmonių su tokiomis savybėmis, kokias buvo stengtasi ugdyti ir konkurso metu: gebančių matyti plačią perspektyvą, kūrybiškų, generuojančių idėjas, tačiau tuo pačiu ir racionalių, galinčių įvertinti ir apskaičiuoti realų idėjos įgyvendinimą. 

Su dekanės išsakytomis mintimis sutiko ir kita konkurso sumanytoja, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė, doc. dr. Bronė Narkevičienė. Padėkojusi visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams, ji išreiškė viltį, kad konkursas bus organizuojamas ir toliau bei dar daug kartų suvienys universitetus, mokinius ir verslo atstovus.

Šaltinis: ktu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU – dirbtinio intelekto ekspertas iš Londono imperinio koledžo

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vieši Londono imperinio koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Björn W. Schuller. Viešnagė truks spalio 24-28 dienomis. skaityti »

Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį. skaityti »

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai

Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru Slaugos srityje. skaityti »

KTU mokslininkai: panaudotas padangas galima paversti degalais

Pasak ekspertų, iš vienos automobilio padangos, ją perdirbus, galima gauti iki 800 gramų benzino sudėtį atitinkančio produkto. skaityti »

Pasirašytas susitarimas dėl Šiaulių apskrities STEAM centro

Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Šiaulių apskrityje. skaityti »

SMK pristato naują iniciatyvą „Galiu viską“

SMK direktorė Gabija Skučaitė savo motyvuojančiame pranešime pristatė naują SMK iniciatyvą „Galiu viską“. skaityti »

KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation). skaityti »

Užsienio universitetai parodoje Vilniuje

Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2016“ spalio 24 d. Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20). skaityti »

KTU mokslininkų sukurtas produktas padės kelininkams pasiruošti žiemai laiku

Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“. skaityti »

Anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai rinksis į kasmetinę asamblėją ir konferenciją

Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra kartu su socialiniu partneriu Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija kviečia anglų kalbos mokymo specialistus, dirbančius įvairiose ugdymo įstaigose, į 18-ąją asamblėją ir konferenciją. skaityti »