KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. Visoms komandoms pristačius antrojo etapo užduoties rezultatus – inovacinius projektus – buvo išrinkti nugalėtojai.  Verslo ekspertų vardą iškovojo Kauno Antano Smetonos gimnazijos auklėtinių komanda „Smetoniečiai“, kuriems teko analizuoti UAB „Solidus mokslas“. 

Laimėtojų komandos atstovo Donato Kuktos nuomone, pati naudingiausia konkurso patirtis buvo užduočių vykdymo procesas. „Ne pristatymo rengimas ar skaidrės, o būtent patirtis, kurią įgyji atlikdamas užduotį, yra pati vertingiausia“, – kalbėjo moksleivis.

Konkurso „MEKA 2015“ vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros profesorė Irena Pekarskienė negailėjo pagyrų nugalėtojams. Pasak jos, „Smetoniečiai“  užduotį atliko itin kruopščiai. Išsamiai aprašyta buvo tiek idėja, tiek jos įgyvendinimas, tačiau lemiamu veiksniu tapo tai, ko neturėjo kitos komandos – labai išsami ir skaičiavimais pagrįsta sąmata. „Jau pristatymo metu iš komandos narių užtikrinto kalbėjimo buvo aišku, kad šie tikrai įsigilinę į problemą ir žino, ką atsakyti į visus klausimus“, – pastebėjo I. Pekarskienė.

Viena iš konkurso „MEKA 2015” idėjos autorių, EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė džiaugėsi konkurso kokybe ir atliktų užduočių įvairiapusiškumu. „Uždaviniai nebuvo susiję vien su ekonomika ar matematika ir tai nebuvo kažkas lokalaus versle – viskas buvo sistemiška, tarpkryptiška. Moksleiviai žengė labai svarbų žingsnį į priekį, tobulėdami kaip asmenybės“, – sakė dekanė.

E. Gimžauskienės teigimu, verslui šiandien reikia žmonių su tokiomis savybėmis, kokias buvo stengtasi ugdyti ir konkurso metu: gebančių matyti plačią perspektyvą, kūrybiškų, generuojančių idėjas, tačiau tuo pačiu ir racionalių, galinčių įvertinti ir apskaičiuoti realų idėjos įgyvendinimą. 

Su dekanės išsakytomis mintimis sutiko ir kita konkurso sumanytoja, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė, doc. dr. Bronė Narkevičienė. Padėkojusi visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams, ji išreiškė viltį, kad konkursas bus organizuojamas ir toliau bei dar daug kartų suvienys universitetus, mokinius ir verslo atstovus.

Šaltinis: ktu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »