KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Vytautas Janilionis pabrėžia, kad pasirašyta sutartis yra reikšmingas bendradarbiavimo pagrindas abiems universitetams. „Tai suteikia plačias studentų ir administracinio personalo mainų galimybes. Bendradarbiavimo dėka plečiamas pažinimo ratas, neapribojant studentų ar akademinio personalo sienomis ar ryšiais tik su artimomis Europos kaimynų šalimis“, - įsitikinęs V. Janilionis.

Vyksiančio tolimesnio bendradarbiavimo tarp universitetų privalumai taip pat bus  akademinės informacijos, mokslo naujovių, žinių ir žmogiškųjų išteklių tarpusavio mainai, kurie atvers neribotas galimybes vystyti mokslo tyrimus bei kurti naujausias ir pažangiausias technologijas.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis džiaugiasi užmegztu bendradarbiavimu su Elektronikos tyrimų institutu: „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis yra neabejotinai naudinga abiejų universitetų vykdomai mokslinei misijai, akademinei veiklai ir naujų technologijų vystymosi raidai. Per abiejų universitetų sukurtą mokslo ryšį – studentai, dėstytojai ir kita akademinė bendruomenė galės keistis, dalintis savo šalyje įgytomis patirtimis, įgūdžiais ir svarbiausia – žiniomis.  Be abejo, bendradarbiavimo grįžtamasis ryšys užtikrins galimybes gauti visą bagažą naujų, dar neatrastų gebėjimų ir akademinės patirties“, - teigia fizikos katedros vedėjas. G. Laukaitis taip pat atskleidė, kad ši sutartis yra tik bendradarbiavimo pradžia, vėliau planuojama inicijuoti ir dvigubo laipsnio studijas, doktorantų stažuotes.

Elektronikos tyrimų instituto direktorius prof. Hidenori Mimura, Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, studentams dėsto Kvantinės fizikos, Kietojo kūno fizikos, Elektros grandinių, Vaizduoklių, Rentgeno spindulių jutiklių kursus. Per 2004–2012 metus profesorius buvo kviestas skaityti paskaitų į Kinijos, Tailando, Taivanio, Filipinų, Ukrainos bei Vokietijos universitetus. Šiuo metu profesorius Hidenori Mimura  yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių publikacijų, JAV ir Japonijoje įregistravęs 10 patentų.

Ši sutartis yra svarbi ir reikšminga ne tik universitetams, bet ir Lietuvai bei Japonijai, nes yra stiprinamas šių valstybių bendradarbiavimas. Stiprėjantys Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai yra svarbūs ne tik bendradarbiaujant, bet ir plėtojant mokslo, verslo, socialinės politikos, ekonomikos, kultūros sritis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »