KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Vytautas Janilionis pabrėžia, kad pasirašyta sutartis yra reikšmingas bendradarbiavimo pagrindas abiems universitetams. „Tai suteikia plačias studentų ir administracinio personalo mainų galimybes. Bendradarbiavimo dėka plečiamas pažinimo ratas, neapribojant studentų ar akademinio personalo sienomis ar ryšiais tik su artimomis Europos kaimynų šalimis“, - įsitikinęs V. Janilionis.

Vyksiančio tolimesnio bendradarbiavimo tarp universitetų privalumai taip pat bus  akademinės informacijos, mokslo naujovių, žinių ir žmogiškųjų išteklių tarpusavio mainai, kurie atvers neribotas galimybes vystyti mokslo tyrimus bei kurti naujausias ir pažangiausias technologijas.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis džiaugiasi užmegztu bendradarbiavimu su Elektronikos tyrimų institutu: „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis yra neabejotinai naudinga abiejų universitetų vykdomai mokslinei misijai, akademinei veiklai ir naujų technologijų vystymosi raidai. Per abiejų universitetų sukurtą mokslo ryšį – studentai, dėstytojai ir kita akademinė bendruomenė galės keistis, dalintis savo šalyje įgytomis patirtimis, įgūdžiais ir svarbiausia – žiniomis.  Be abejo, bendradarbiavimo grįžtamasis ryšys užtikrins galimybes gauti visą bagažą naujų, dar neatrastų gebėjimų ir akademinės patirties“, - teigia fizikos katedros vedėjas. G. Laukaitis taip pat atskleidė, kad ši sutartis yra tik bendradarbiavimo pradžia, vėliau planuojama inicijuoti ir dvigubo laipsnio studijas, doktorantų stažuotes.

Elektronikos tyrimų instituto direktorius prof. Hidenori Mimura, Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, studentams dėsto Kvantinės fizikos, Kietojo kūno fizikos, Elektros grandinių, Vaizduoklių, Rentgeno spindulių jutiklių kursus. Per 2004–2012 metus profesorius buvo kviestas skaityti paskaitų į Kinijos, Tailando, Taivanio, Filipinų, Ukrainos bei Vokietijos universitetus. Šiuo metu profesorius Hidenori Mimura  yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių publikacijų, JAV ir Japonijoje įregistravęs 10 patentų.

Ši sutartis yra svarbi ir reikšminga ne tik universitetams, bet ir Lietuvai bei Japonijai, nes yra stiprinamas šių valstybių bendradarbiavimas. Stiprėjantys Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai yra svarbūs ne tik bendradarbiaujant, bet ir plėtojant mokslo, verslo, socialinės politikos, ekonomikos, kultūros sritis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »