KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Vytautas Janilionis pabrėžia, kad pasirašyta sutartis yra reikšmingas bendradarbiavimo pagrindas abiems universitetams. „Tai suteikia plačias studentų ir administracinio personalo mainų galimybes. Bendradarbiavimo dėka plečiamas pažinimo ratas, neapribojant studentų ar akademinio personalo sienomis ar ryšiais tik su artimomis Europos kaimynų šalimis“, - įsitikinęs V. Janilionis.

Vyksiančio tolimesnio bendradarbiavimo tarp universitetų privalumai taip pat bus  akademinės informacijos, mokslo naujovių, žinių ir žmogiškųjų išteklių tarpusavio mainai, kurie atvers neribotas galimybes vystyti mokslo tyrimus bei kurti naujausias ir pažangiausias technologijas.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis džiaugiasi užmegztu bendradarbiavimu su Elektronikos tyrimų institutu: „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis yra neabejotinai naudinga abiejų universitetų vykdomai mokslinei misijai, akademinei veiklai ir naujų technologijų vystymosi raidai. Per abiejų universitetų sukurtą mokslo ryšį – studentai, dėstytojai ir kita akademinė bendruomenė galės keistis, dalintis savo šalyje įgytomis patirtimis, įgūdžiais ir svarbiausia – žiniomis.  Be abejo, bendradarbiavimo grįžtamasis ryšys užtikrins galimybes gauti visą bagažą naujų, dar neatrastų gebėjimų ir akademinės patirties“, - teigia fizikos katedros vedėjas. G. Laukaitis taip pat atskleidė, kad ši sutartis yra tik bendradarbiavimo pradžia, vėliau planuojama inicijuoti ir dvigubo laipsnio studijas, doktorantų stažuotes.

Elektronikos tyrimų instituto direktorius prof. Hidenori Mimura, Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, studentams dėsto Kvantinės fizikos, Kietojo kūno fizikos, Elektros grandinių, Vaizduoklių, Rentgeno spindulių jutiklių kursus. Per 2004–2012 metus profesorius buvo kviestas skaityti paskaitų į Kinijos, Tailando, Taivanio, Filipinų, Ukrainos bei Vokietijos universitetus. Šiuo metu profesorius Hidenori Mimura  yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių publikacijų, JAV ir Japonijoje įregistravęs 10 patentų.

Ši sutartis yra svarbi ir reikšminga ne tik universitetams, bet ir Lietuvai bei Japonijai, nes yra stiprinamas šių valstybių bendradarbiavimas. Stiprėjantys Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai yra svarbūs ne tik bendradarbiaujant, bet ir plėtojant mokslo, verslo, socialinės politikos, ekonomikos, kultūros sritis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »