KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Vytautas Janilionis pabrėžia, kad pasirašyta sutartis yra reikšmingas bendradarbiavimo pagrindas abiems universitetams. „Tai suteikia plačias studentų ir administracinio personalo mainų galimybes. Bendradarbiavimo dėka plečiamas pažinimo ratas, neapribojant studentų ar akademinio personalo sienomis ar ryšiais tik su artimomis Europos kaimynų šalimis“, - įsitikinęs V. Janilionis.

Vyksiančio tolimesnio bendradarbiavimo tarp universitetų privalumai taip pat bus  akademinės informacijos, mokslo naujovių, žinių ir žmogiškųjų išteklių tarpusavio mainai, kurie atvers neribotas galimybes vystyti mokslo tyrimus bei kurti naujausias ir pažangiausias technologijas.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis džiaugiasi užmegztu bendradarbiavimu su Elektronikos tyrimų institutu: „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis yra neabejotinai naudinga abiejų universitetų vykdomai mokslinei misijai, akademinei veiklai ir naujų technologijų vystymosi raidai. Per abiejų universitetų sukurtą mokslo ryšį – studentai, dėstytojai ir kita akademinė bendruomenė galės keistis, dalintis savo šalyje įgytomis patirtimis, įgūdžiais ir svarbiausia – žiniomis.  Be abejo, bendradarbiavimo grįžtamasis ryšys užtikrins galimybes gauti visą bagažą naujų, dar neatrastų gebėjimų ir akademinės patirties“, - teigia fizikos katedros vedėjas. G. Laukaitis taip pat atskleidė, kad ši sutartis yra tik bendradarbiavimo pradžia, vėliau planuojama inicijuoti ir dvigubo laipsnio studijas, doktorantų stažuotes.

Elektronikos tyrimų instituto direktorius prof. Hidenori Mimura, Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, studentams dėsto Kvantinės fizikos, Kietojo kūno fizikos, Elektros grandinių, Vaizduoklių, Rentgeno spindulių jutiklių kursus. Per 2004–2012 metus profesorius buvo kviestas skaityti paskaitų į Kinijos, Tailando, Taivanio, Filipinų, Ukrainos bei Vokietijos universitetus. Šiuo metu profesorius Hidenori Mimura  yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių publikacijų, JAV ir Japonijoje įregistravęs 10 patentų.

Ši sutartis yra svarbi ir reikšminga ne tik universitetams, bet ir Lietuvai bei Japonijai, nes yra stiprinamas šių valstybių bendradarbiavimas. Stiprėjantys Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai yra svarbūs ne tik bendradarbiaujant, bet ir plėtojant mokslo, verslo, socialinės politikos, ekonomikos, kultūros sritis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »