KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Vytautas Janilionis pabrėžia, kad pasirašyta sutartis yra reikšmingas bendradarbiavimo pagrindas abiems universitetams. „Tai suteikia plačias studentų ir administracinio personalo mainų galimybes. Bendradarbiavimo dėka plečiamas pažinimo ratas, neapribojant studentų ar akademinio personalo sienomis ar ryšiais tik su artimomis Europos kaimynų šalimis“, - įsitikinęs V. Janilionis.

Vyksiančio tolimesnio bendradarbiavimo tarp universitetų privalumai taip pat bus  akademinės informacijos, mokslo naujovių, žinių ir žmogiškųjų išteklių tarpusavio mainai, kurie atvers neribotas galimybes vystyti mokslo tyrimus bei kurti naujausias ir pažangiausias technologijas.

Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros vedėjas profesorius Giedrius Laukaitis džiaugiasi užmegztu bendradarbiavimu su Elektronikos tyrimų institutu: „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis yra neabejotinai naudinga abiejų universitetų vykdomai mokslinei misijai, akademinei veiklai ir naujų technologijų vystymosi raidai. Per abiejų universitetų sukurtą mokslo ryšį – studentai, dėstytojai ir kita akademinė bendruomenė galės keistis, dalintis savo šalyje įgytomis patirtimis, įgūdžiais ir svarbiausia – žiniomis.  Be abejo, bendradarbiavimo grįžtamasis ryšys užtikrins galimybes gauti visą bagažą naujų, dar neatrastų gebėjimų ir akademinės patirties“, - teigia fizikos katedros vedėjas. G. Laukaitis taip pat atskleidė, kad ši sutartis yra tik bendradarbiavimo pradžia, vėliau planuojama inicijuoti ir dvigubo laipsnio studijas, doktorantų stažuotes.

Elektronikos tyrimų instituto direktorius prof. Hidenori Mimura, Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, studentams dėsto Kvantinės fizikos, Kietojo kūno fizikos, Elektros grandinių, Vaizduoklių, Rentgeno spindulių jutiklių kursus. Per 2004–2012 metus profesorius buvo kviestas skaityti paskaitų į Kinijos, Tailando, Taivanio, Filipinų, Ukrainos bei Vokietijos universitetus. Šiuo metu profesorius Hidenori Mimura  yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių publikacijų, JAV ir Japonijoje įregistravęs 10 patentų.

Ši sutartis yra svarbi ir reikšminga ne tik universitetams, bet ir Lietuvai bei Japonijai, nes yra stiprinamas šių valstybių bendradarbiavimas. Stiprėjantys Japonijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai yra svarbūs ne tik bendradarbiaujant, bet ir plėtojant mokslo, verslo, socialinės politikos, ekonomikos, kultūros sritis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »