KTU pasirašyta pirmoji tikslinio studijų finansavimo sutartis

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetą (MIDF) užplūdo keli šimtai jaunuolių, norinčių užimti tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą. Jiems buvo surengtas susitikimas su darbdavių atstovais.

Sveikindamas būsimuosius studentus, MIDF dekanas Andrius Vilkauskas džiaugėsi išaugusiu susidomėjimu tikslinio finansavimo studijomis ir linkėjo sėkmės pokalbiuose su įmonių atstovais, tikėdamasis su dauguma atvykusiųjų susitikti rugsėjį prasidėsiančiuose naujuose mokslo metuose.

Pasirinkusieji tiksliniu būdu finansuojamas studijas sakė, kad juos suviliojo nemokamų pirmosios pakopos studijų galimybė ir garantuota darbo vieta baigus studijas. Pirmasis tikslinio studijų finansavimo trišalę sutartį su Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientu Jokūbu Raguliu pasirašė bendrovės „Enerstena“ Personalo ir bendrųjų reikalų departamento direktorius Valdemaras Beržinskas. „Būtent personalas yra pagrindinė inovatyvios augančios įmonės varomoji jėga“, – pabrėžė V. Beržinskas.

Valstybės tikslinis studijų finansavimas skiriamas konkrečioms studijų programoms, atsižvelgiant į trūkstamų specialistų poreikį. KTU MIDF buvo suteikta galimybė aplikuoti į šias studijų programas: Aprangos mados inžinerija, Tekstilės inžinerija, Medienos inžinerija ir technologijos, Branduolinė energetika, Šilumos energetika ir technologijos.

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji galėjo pateikti atskirą prašymą užimti tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »