KTU pasirašyta pirmoji tikslinio studijų finansavimo sutartis

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetą (MIDF) užplūdo keli šimtai jaunuolių, norinčių užimti tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą. Jiems buvo surengtas susitikimas su darbdavių atstovais.

Sveikindamas būsimuosius studentus, MIDF dekanas Andrius Vilkauskas džiaugėsi išaugusiu susidomėjimu tikslinio finansavimo studijomis ir linkėjo sėkmės pokalbiuose su įmonių atstovais, tikėdamasis su dauguma atvykusiųjų susitikti rugsėjį prasidėsiančiuose naujuose mokslo metuose.

Pasirinkusieji tiksliniu būdu finansuojamas studijas sakė, kad juos suviliojo nemokamų pirmosios pakopos studijų galimybė ir garantuota darbo vieta baigus studijas. Pirmasis tikslinio studijų finansavimo trišalę sutartį su Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientu Jokūbu Raguliu pasirašė bendrovės „Enerstena“ Personalo ir bendrųjų reikalų departamento direktorius Valdemaras Beržinskas. „Būtent personalas yra pagrindinė inovatyvios augančios įmonės varomoji jėga“, – pabrėžė V. Beržinskas.

Valstybės tikslinis studijų finansavimas skiriamas konkrečioms studijų programoms, atsižvelgiant į trūkstamų specialistų poreikį. KTU MIDF buvo suteikta galimybė aplikuoti į šias studijų programas: Aprangos mados inžinerija, Tekstilės inžinerija, Medienos inžinerija ir technologijos, Branduolinė energetika, Šilumos energetika ir technologijos.

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji galėjo pateikti atskirą prašymą užimti tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »