KTU programuotojai pasiekė puikių rezultatų pasaulinėse varžybose

Publikuota: 2012 m. gruodžio 9 d. sekmadienis

„Iki šiol nė vienai Lietuvos universiteto komandai nepavyko pasiekti tokios aukštos vietos“, – taip savo pasirodymą Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų pusfinalyje įvertino KTU programuotojų komandos vadovas Tomas Neverdauskas. Šiose varžybos KTU komanda, pralenkusi itin stiprius latvius, užėmė 15 vietą ir pateko į finalą.

Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų ACM ICPC (Association for Computing Machinery International Collegiate Programming Contest) pusfinalis vyko gruodžio 1–2 dienomis Sankt Peterburge (Rusija). Čia rungėsi 229 stipriausių programuotojų komandų iš Rusijos, Baltarusijos ir kitų Baltijos šalių universitetų.

Pasak KTU komandos atstovų, varžybos buvo itin sudėtingos, nes dalyvavo stipriausios geriausių Rusijos universitetų komandos. „Šios varžybos – tai atkakli jaunų protų kova, kurioje per penkias valandas be pertraukos reikia išspręsti kuo daugiau probleminių uždavinių sudarant algoritmus. Varžybos reikalauja ištvermės, susikaupimo, stipraus pasiruošimo, gilių programavimo, algoritmavimo ir matematinių žinių. Uždavinius tenka spręsti greitai ir be klaidų, – įspūdžiais dalijosi T. Neverdauskas. – Kompiuterio programa čia vienintelis teisėjas, taigi klaidoms vietos čia beveik nėra“.

Tomo teigimu, puikus rezultatas pasiektas studentų sunkaus darbo dėka: „Komanda atkakliai siekė užsibrėžto tikslo. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi studentais ir jų pasiektu rezultatu.“ KTU komandos sudėtyje varžėsi Karolis Kusas (Informatikos f.), Evaldas Čiakas (Informatikos f.) ir Vincentas Mulevičius (Fundamentaliųjų mokslų f.).

2013 m. birželio mėn. Sankt Peterburge vyks finalinės varžybos, kuriose dalyvaus apie 120 stipriausių komandų iš pačių geriausių techniškųjų pasaulio universitetų. Čempionato šeimininkais taps ta komanda, kuri laimės varžybų finalą. Taigi, KTU programuotojų komandos laukia intensyvios treniruotės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »