KTU programuotojai pasiekė puikių rezultatų pasaulinėse varžybose

Publikuota: 2012 m. gruodžio 9 d. sekmadienis

„Iki šiol nė vienai Lietuvos universiteto komandai nepavyko pasiekti tokios aukštos vietos“, – taip savo pasirodymą Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų pusfinalyje įvertino KTU programuotojų komandos vadovas Tomas Neverdauskas. Šiose varžybos KTU komanda, pralenkusi itin stiprius latvius, užėmė 15 vietą ir pateko į finalą.

Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų ACM ICPC (Association for Computing Machinery International Collegiate Programming Contest) pusfinalis vyko gruodžio 1–2 dienomis Sankt Peterburge (Rusija). Čia rungėsi 229 stipriausių programuotojų komandų iš Rusijos, Baltarusijos ir kitų Baltijos šalių universitetų.

Pasak KTU komandos atstovų, varžybos buvo itin sudėtingos, nes dalyvavo stipriausios geriausių Rusijos universitetų komandos. „Šios varžybos – tai atkakli jaunų protų kova, kurioje per penkias valandas be pertraukos reikia išspręsti kuo daugiau probleminių uždavinių sudarant algoritmus. Varžybos reikalauja ištvermės, susikaupimo, stipraus pasiruošimo, gilių programavimo, algoritmavimo ir matematinių žinių. Uždavinius tenka spręsti greitai ir be klaidų, – įspūdžiais dalijosi T. Neverdauskas. – Kompiuterio programa čia vienintelis teisėjas, taigi klaidoms vietos čia beveik nėra“.

Tomo teigimu, puikus rezultatas pasiektas studentų sunkaus darbo dėka: „Komanda atkakliai siekė užsibrėžto tikslo. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi studentais ir jų pasiektu rezultatu.“ KTU komandos sudėtyje varžėsi Karolis Kusas (Informatikos f.), Evaldas Čiakas (Informatikos f.) ir Vincentas Mulevičius (Fundamentaliųjų mokslų f.).

2013 m. birželio mėn. Sankt Peterburge vyks finalinės varžybos, kuriose dalyvaus apie 120 stipriausių komandų iš pačių geriausių techniškųjų pasaulio universitetų. Čempionato šeimininkais taps ta komanda, kuri laimės varžybų finalą. Taigi, KTU programuotojų komandos laukia intensyvios treniruotės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »