KTU robotai sužavėjo Londono parodos lankytojus

Publikuota: 2011 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Lapkričio 30–gruodžio 2 d. Londono mokslo muziejuje vykusioje parodoje „Robotville“, kuri organizuota bendradarbiaujant su ES Kognityvinių sistemų ir robotų programa, Europos Komisijos atstovybe Jungtinėje Karalystėje, EUNIC, tarp geriausių Europos robotų buvo pristatyti ir Kauno technologijos universiteto sukurti robotai. Šioje tarptautinėje robotų parodoje KTU mokslininkų sukurtus ir programuotus robotus – trenerį Juozą (programuotas KTU) ir „Candybot“ (programuotas ir sukurtas KTU) – pristatė Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto doktorantas Tomas Proscevičius, studentas Benas Linkevičius, Fundamentaliųjų mokslų fakulteto studentė Rūta Povilaitytė ir doc. Arūnas Lipnickas.

Daugybės lankytojų sulaukusioje parodoje, kurioje daugiau negu 20 savo robotų pristatė 12 Europos šalių mokslininkai, dėmesio netrūko ir KTU robotams. Treneris Juozas mažuosius lankytojus ypač žavėjo savo interaktyvumu: vaikai mėtė robotui kamuolį, sportavo kartodami roboto demonstruojamus judesius. Darbavosi ir „Candybot“. Renginio lankytojams jis dalijo lankstinukus. Vaikai stebėjosi, kaip robotas gali staiga sustoti, atverti prie jo pritvirtintą dėžutę. Drąsiausieji pasiimdavo renginio lankstinukus iš paties roboto.

Parodoje buvo galima išvysti naminius robotus, ekspresyvius robotus, robotų spiečius, plaukiančius robotus, tiriančius robotus, robotus humanoidus, besimokančius robotus. Mūsų Universiteto robotai buvo rodomi sekcijoje „Mind & Body“.

Pirmą renginio dieną parodos robotai savo galimybes demonstravo dalyvių atstovaujamų šalių ambasadų atstovams ir kitiems svarbiems svečiams. Džiugu, kad lietuvišku robotu džiaugėsi Lietuvos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje ir ambasados darbuotojai. Ateityje buvo sutarta tęsti bendradarbiavimą tarp KTU ir Lietuvos ambasados Didžiojoje Britanijoje.

KTU atstovai džiaugėsi galimybę pamatyti kolegų sukurtus robotus, pasidalyti patirtimi su kitų šalių mokslininkais. Sulaukta kvietimo į Lenkijoje vyksiančias robotų varžybas, taip pat bendradarbiavimo pasiūlymų su kitomis mokslo institucijomis užsienyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »