KTU robotai sužavėjo Londono parodos lankytojus

Publikuota: 2011 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Lapkričio 30–gruodžio 2 d. Londono mokslo muziejuje vykusioje parodoje „Robotville“, kuri organizuota bendradarbiaujant su ES Kognityvinių sistemų ir robotų programa, Europos Komisijos atstovybe Jungtinėje Karalystėje, EUNIC, tarp geriausių Europos robotų buvo pristatyti ir Kauno technologijos universiteto sukurti robotai. Šioje tarptautinėje robotų parodoje KTU mokslininkų sukurtus ir programuotus robotus – trenerį Juozą (programuotas KTU) ir „Candybot“ (programuotas ir sukurtas KTU) – pristatė Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto doktorantas Tomas Proscevičius, studentas Benas Linkevičius, Fundamentaliųjų mokslų fakulteto studentė Rūta Povilaitytė ir doc. Arūnas Lipnickas.

Daugybės lankytojų sulaukusioje parodoje, kurioje daugiau negu 20 savo robotų pristatė 12 Europos šalių mokslininkai, dėmesio netrūko ir KTU robotams. Treneris Juozas mažuosius lankytojus ypač žavėjo savo interaktyvumu: vaikai mėtė robotui kamuolį, sportavo kartodami roboto demonstruojamus judesius. Darbavosi ir „Candybot“. Renginio lankytojams jis dalijo lankstinukus. Vaikai stebėjosi, kaip robotas gali staiga sustoti, atverti prie jo pritvirtintą dėžutę. Drąsiausieji pasiimdavo renginio lankstinukus iš paties roboto.

Parodoje buvo galima išvysti naminius robotus, ekspresyvius robotus, robotų spiečius, plaukiančius robotus, tiriančius robotus, robotus humanoidus, besimokančius robotus. Mūsų Universiteto robotai buvo rodomi sekcijoje „Mind & Body“.

Pirmą renginio dieną parodos robotai savo galimybes demonstravo dalyvių atstovaujamų šalių ambasadų atstovams ir kitiems svarbiems svečiams. Džiugu, kad lietuvišku robotu džiaugėsi Lietuvos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje ir ambasados darbuotojai. Ateityje buvo sutarta tęsti bendradarbiavimą tarp KTU ir Lietuvos ambasados Didžiojoje Britanijoje.

KTU atstovai džiaugėsi galimybę pamatyti kolegų sukurtus robotus, pasidalyti patirtimi su kitų šalių mokslininkais. Sulaukta kvietimo į Lenkijoje vyksiančias robotų varžybas, taip pat bendradarbiavimo pasiūlymų su kitomis mokslo institucijomis užsienyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Perspektyviems gyvybės mokslų tyrėjams atsiveria naujos galimybės

Gyvenimas ir pažinimas – šie du svarbūs dalykai minimi antrosios gyvybėms mokslams skirtos konferencijos „Vita Scientia“ pavadinime. Šią savaitę į Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC) suvažiavo apie 400 dalyvių iš 12 šalių. skaityti »

Patobulinta neformaliojo vaikų švietimo krepšelio skyrimo metodika

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtinto pataisytą Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašą. Nauja tai, kad krepšelio suma – 15 eurų – galės svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui bus galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. skaityti »

VGTU bendradarbiaus su Lietuvos statistikos departamentu

Į VGTU partnerių ratą įsiliejo ir Lietuvos statistikos departamentas – sausio 5 dieną pasirašyta abipusė bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

„MRU Naktis“ – tarp geriausių metų studentų renginių

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir naujienų portalas DELFI paskelbė geriausių metų projektų bei labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto studentas Giedrius Liaučys. Jo sukurtas robotas mini sumo rungtyje gruodį vykusiame renginyje užėmė penktą vietą tarp 60 dalyvių. skaityti »

KU Robotikos klubo nariai puikiai pasirodė robotų sumo rungtynėse Japonijoje

Klaipėdos universiteto (KU) Robotikos klubo nariai Augustas Gedgaudas ir Oleg Lyan 2015 m. gruodžio 13 dieną dalyvavo pasaulinėse robotų sumo rungtynėse „International Robot Sumo Tournament 2015“ Japonijoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo LMT finansavimą leidinių leidybos konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto mokslininkai akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša ir doc. dr. Darius Alekna laimėjo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansavimą leidinių leidybos konkurse. skaityti »

Šalies konkurencingumui didinti – aukštesnė mokslo ir studijų kokybė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kurios padės pakelti aukštojo mokslo kokybę, orientuoti studijas į darbo rinkos ir valstybės poreikius bei skatinti inovacijas. skaityti »

Bendriems mokslo ir verslo projektams skatinti bus paskirstyta 60 mln. eurų

Ūkio ministerija kviečia įmones, mokslinius tyrimus atliekančias viešąsias įstaigas teikti paraiškas gauti finansavimą. Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ Ūkio ministerija pirmuoju kvietimu paskirstys 60 mln. eurų. skaityti »

Nuo sausio 1 dienos didėja finansavimas švietimui

Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų ir paskirstymo metodikos pakeitimus. skaityti »