KTU startuolių pasiekimai: 10 įmonių, kuriančių pasaulinio lygio produktus

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 29 d. sekmadienis

Rugsėjo 24 d.  Kauno technologijos universiteto (KTU) Inovacijų ir verslo centre veikiančiame Jaunojo verslo vystymo skyriuje „StartupSpace“ įvyko startuolių veiklos pristatymas.

KTU Jaunojo verslo vystymo skyriaus vadovas Justinas Katkus susirinkusiems valdžios bei KTU atstovams pristatė rezultatus, kuriuos pavyko nudirbti per pusantrų metų: „Nuo šio skyriaus atidarymo kuruota per 150 idėjų, sukurta daugiau nei 50 prototipų.  Naujų produktų idėjas generuojantiems studentams padėjome įkurti 27 įmones, 10 iš jų kuria pasaulinio lygio produktus. 60 proc. šių įmonių užsiima technologinių produktų kūrimu, o likusios teikia internetinės rinkodaros paslaugas.“

Tiesa, pats Jaunojo verslo vystymo skyriaus vadovas pripažino, kad nors ši jaunųjų verslininkų karta Lietuvoje yra eksperimentinė, tačiau sėkminga ir produktyvi. Per daugiau nei metus studentai ir jaunieji verslininkai sugebėjo pritraukti daugiau kaip pusę milijono litų investicijų.  Pasak skyriaus vadovo, tarptautinėje rinkoje pati paklausiausia verslo niša – technologijos.

Svarią universiteto pagalbą jauniesiems verslininkams vizito metu gyrė ir Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, kuris pats 2012 metų kovą dalyvavo  jaunojo verslo centro „StartupSpace“ atidaryme. „KTU išskiria iš kitų Lietuvos universitetų tuo, kad atneša į Lietuvą pačią pažangiausią pasaulio patirtį“, – savo nuomonę apie KTU Inovacijų ir verslo centre veikiantį „StartupSpace“ bei  „Santaka“ slėnį kalbėjo politikas. 

KTU Inovacijų ir verslo centre veikiantis Jaunojo verslo vystymo skyrius tapo ta terpe, kurioje realizuojasi dar prieš metus išsakytos KTU rektoriaus Petro Baršausko  idėjos:  KTU turi stengtis kurti naujas žinias ir technologijas, diegti jas versle ir taip Lietuvą paversti modernia, technologiškai išsivysčiusia Europos valstybe.“

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »