KTU stiprina bendradarbiavimą su Japonija

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

KTU lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito su prekybos rūmų bei savivaldybės administracijos delegacija. Vizito metu tekančios saulės šalies atstovai susipažino ne tik su universitetu, bet ir aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo bei Universiteto Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrus.

Iš antro pagal dydį Japonijos miesto Osakos provincijos atvykusius svečius priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, Tarptautinių ryšių ir strateginės plėtros prorektorius Sigitas Stanys bei kiti Universiteto bendruomenės nariai. Rektorius trumpai supažindino svečius su KTU istorija ir jo svarbia vieta Lietuvos švietimo sistemoje.

„Džiaugiamės jūsų sprendimu pasirinkti vizitui būtent mūsų Universitetą –  labai vertiname naujus tarptautinius kontaktus, mat vienas iš svarbiausių mūsų universiteto tikslų – tapti kuo tarptautiškesniu. Turime mainų programas ne tik su Europos Sąjungos šalimis. Vienas pavyzdžių – praktikos mainų programa su įvairiomis Japonijos institucijomis. Šiuo metu jūsų šalyje stažuojasi 6 mūsų studentai“, - sakė P.Baršauskas. Pasak jo, KTU sėkmingai bendradarbiauja su Tokijo technologijos universitetu bei Gifu miesto universitetu, o nemažai KTU absolventų pagal specialybę jau dirba tekančios saulės šalyje.

Pasisveikinę lietuviškai, japonai lygino Lietuvos ir savo šalies mokslinių išradimų centrus. Pasak jų, skirtingai nei Lietuvoje, patys svarbiausi moksliniai išradimai Japonijoje gimsta ne universitetuose, tačiau privačiose technologijų korporacijose.

Delegacijos vadovas, Izumiotsu meras Haruhiko Ito tvirtino, kad labiausiai mūsų šalyje jį sužavėjo lietuviška gamta ir šalies paprastumas. „Pas jus tiek daug žalumos ir miškų. Mus labai žavi jūsų miestų paprastumas. Tokijuje, pavyzdžiui, visko yra per daug – gatvės reklamų, triukšmo ir judėjimo. Net neabejoju, kad gyvenimo kokybė Kaune tikrai geresnė, nei pas mus“,  – sakė H. Ito.

Antroje vizito dalyje Japonijos miesto atstovai aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo centrą (NIVC) bei KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrą (MMTKC).

NIVC direktorius Almantas Danilevičius jiems pristatė svarbiausius išradimus, susilaukusius tarptautinio pripažinimo  – lietuvišką palydovą, galvospūdžio matuoklį ir daugelį kitų. Vėliau delegacija apžiūrėjo MMTKC fermentacijos, pieno gamybines laboratorijas ir susipažino su jų teikiamais privalumais verslui bei mokslui.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »