KTU stiprina bendradarbiavimą su Japonija

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

KTU lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito su prekybos rūmų bei savivaldybės administracijos delegacija. Vizito metu tekančios saulės šalies atstovai susipažino ne tik su universitetu, bet ir aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo bei Universiteto Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrus.

Iš antro pagal dydį Japonijos miesto Osakos provincijos atvykusius svečius priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, Tarptautinių ryšių ir strateginės plėtros prorektorius Sigitas Stanys bei kiti Universiteto bendruomenės nariai. Rektorius trumpai supažindino svečius su KTU istorija ir jo svarbia vieta Lietuvos švietimo sistemoje.

„Džiaugiamės jūsų sprendimu pasirinkti vizitui būtent mūsų Universitetą –  labai vertiname naujus tarptautinius kontaktus, mat vienas iš svarbiausių mūsų universiteto tikslų – tapti kuo tarptautiškesniu. Turime mainų programas ne tik su Europos Sąjungos šalimis. Vienas pavyzdžių – praktikos mainų programa su įvairiomis Japonijos institucijomis. Šiuo metu jūsų šalyje stažuojasi 6 mūsų studentai“, - sakė P.Baršauskas. Pasak jo, KTU sėkmingai bendradarbiauja su Tokijo technologijos universitetu bei Gifu miesto universitetu, o nemažai KTU absolventų pagal specialybę jau dirba tekančios saulės šalyje.

Pasisveikinę lietuviškai, japonai lygino Lietuvos ir savo šalies mokslinių išradimų centrus. Pasak jų, skirtingai nei Lietuvoje, patys svarbiausi moksliniai išradimai Japonijoje gimsta ne universitetuose, tačiau privačiose technologijų korporacijose.

Delegacijos vadovas, Izumiotsu meras Haruhiko Ito tvirtino, kad labiausiai mūsų šalyje jį sužavėjo lietuviška gamta ir šalies paprastumas. „Pas jus tiek daug žalumos ir miškų. Mus labai žavi jūsų miestų paprastumas. Tokijuje, pavyzdžiui, visko yra per daug – gatvės reklamų, triukšmo ir judėjimo. Net neabejoju, kad gyvenimo kokybė Kaune tikrai geresnė, nei pas mus“,  – sakė H. Ito.

Antroje vizito dalyje Japonijos miesto atstovai aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo centrą (NIVC) bei KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrą (MMTKC).

NIVC direktorius Almantas Danilevičius jiems pristatė svarbiausius išradimus, susilaukusius tarptautinio pripažinimo  – lietuvišką palydovą, galvospūdžio matuoklį ir daugelį kitų. Vėliau delegacija apžiūrėjo MMTKC fermentacijos, pieno gamybines laboratorijas ir susipažino su jų teikiamais privalumais verslui bei mokslui.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »