KTU stiprina bendradarbiavimą su Japonija

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

KTU lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito su prekybos rūmų bei savivaldybės administracijos delegacija. Vizito metu tekančios saulės šalies atstovai susipažino ne tik su universitetu, bet ir aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo bei Universiteto Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrus.

Iš antro pagal dydį Japonijos miesto Osakos provincijos atvykusius svečius priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, Tarptautinių ryšių ir strateginės plėtros prorektorius Sigitas Stanys bei kiti Universiteto bendruomenės nariai. Rektorius trumpai supažindino svečius su KTU istorija ir jo svarbia vieta Lietuvos švietimo sistemoje.

„Džiaugiamės jūsų sprendimu pasirinkti vizitui būtent mūsų Universitetą –  labai vertiname naujus tarptautinius kontaktus, mat vienas iš svarbiausių mūsų universiteto tikslų – tapti kuo tarptautiškesniu. Turime mainų programas ne tik su Europos Sąjungos šalimis. Vienas pavyzdžių – praktikos mainų programa su įvairiomis Japonijos institucijomis. Šiuo metu jūsų šalyje stažuojasi 6 mūsų studentai“, - sakė P.Baršauskas. Pasak jo, KTU sėkmingai bendradarbiauja su Tokijo technologijos universitetu bei Gifu miesto universitetu, o nemažai KTU absolventų pagal specialybę jau dirba tekančios saulės šalyje.

Pasisveikinę lietuviškai, japonai lygino Lietuvos ir savo šalies mokslinių išradimų centrus. Pasak jų, skirtingai nei Lietuvoje, patys svarbiausi moksliniai išradimai Japonijoje gimsta ne universitetuose, tačiau privačiose technologijų korporacijose.

Delegacijos vadovas, Izumiotsu meras Haruhiko Ito tvirtino, kad labiausiai mūsų šalyje jį sužavėjo lietuviška gamta ir šalies paprastumas. „Pas jus tiek daug žalumos ir miškų. Mus labai žavi jūsų miestų paprastumas. Tokijuje, pavyzdžiui, visko yra per daug – gatvės reklamų, triukšmo ir judėjimo. Net neabejoju, kad gyvenimo kokybė Kaune tikrai geresnė, nei pas mus“,  – sakė H. Ito.

Antroje vizito dalyje Japonijos miesto atstovai aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo centrą (NIVC) bei KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrą (MMTKC).

NIVC direktorius Almantas Danilevičius jiems pristatė svarbiausius išradimus, susilaukusius tarptautinio pripažinimo  – lietuvišką palydovą, galvospūdžio matuoklį ir daugelį kitų. Vėliau delegacija apžiūrėjo MMTKC fermentacijos, pieno gamybines laboratorijas ir susipažino su jų teikiamais privalumais verslui bei mokslui.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »