KTU stiprina bendradarbiavimą su Japonija

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

KTU lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito su prekybos rūmų bei savivaldybės administracijos delegacija. Vizito metu tekančios saulės šalies atstovai susipažino ne tik su universitetu, bet ir aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo bei Universiteto Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrus.

Iš antro pagal dydį Japonijos miesto Osakos provincijos atvykusius svečius priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, Tarptautinių ryšių ir strateginės plėtros prorektorius Sigitas Stanys bei kiti Universiteto bendruomenės nariai. Rektorius trumpai supažindino svečius su KTU istorija ir jo svarbia vieta Lietuvos švietimo sistemoje.

„Džiaugiamės jūsų sprendimu pasirinkti vizitui būtent mūsų Universitetą –  labai vertiname naujus tarptautinius kontaktus, mat vienas iš svarbiausių mūsų universiteto tikslų – tapti kuo tarptautiškesniu. Turime mainų programas ne tik su Europos Sąjungos šalimis. Vienas pavyzdžių – praktikos mainų programa su įvairiomis Japonijos institucijomis. Šiuo metu jūsų šalyje stažuojasi 6 mūsų studentai“, - sakė P.Baršauskas. Pasak jo, KTU sėkmingai bendradarbiauja su Tokijo technologijos universitetu bei Gifu miesto universitetu, o nemažai KTU absolventų pagal specialybę jau dirba tekančios saulės šalyje.

Pasisveikinę lietuviškai, japonai lygino Lietuvos ir savo šalies mokslinių išradimų centrus. Pasak jų, skirtingai nei Lietuvoje, patys svarbiausi moksliniai išradimai Japonijoje gimsta ne universitetuose, tačiau privačiose technologijų korporacijose.

Delegacijos vadovas, Izumiotsu meras Haruhiko Ito tvirtino, kad labiausiai mūsų šalyje jį sužavėjo lietuviška gamta ir šalies paprastumas. „Pas jus tiek daug žalumos ir miškų. Mus labai žavi jūsų miestų paprastumas. Tokijuje, pavyzdžiui, visko yra per daug – gatvės reklamų, triukšmo ir judėjimo. Net neabejoju, kad gyvenimo kokybė Kaune tikrai geresnė, nei pas mus“,  – sakė H. Ito.

Antroje vizito dalyje Japonijos miesto atstovai aplankė Nacionalinį inovacijų ir verslo centrą (NIVC) bei KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centrą (MMTKC).

NIVC direktorius Almantas Danilevičius jiems pristatė svarbiausius išradimus, susilaukusius tarptautinio pripažinimo  – lietuvišką palydovą, galvospūdžio matuoklį ir daugelį kitų. Vėliau delegacija apžiūrėjo MMTKC fermentacijos, pieno gamybines laboratorijas ir susipažino su jų teikiamais privalumais verslui bei mokslui.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LSMU gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena. skaityti »

VU fizikas triumfavo Europos palydovinės navigacijos konkurse

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslininkas dr. Saulius Rudys tapo Europos palydovinės navigacijos konkurso nugalėtoju regionų kategorijoje. skaityti »

Ministerijoje – Atvirų durų diena aukštųjų mokyklų studentams

Ateinantį antradienį, lapkričio 29-ąją, Aplinkos ministerijoje laukiami aukštųjų mokyklų studentai. skaityti »

KTU verslo ir inžinerijos studentų idėja – geriausia pasaulinio masto inovacija

Turime ne svajonę, o tikslą, kurio siekiant reikalinga viena kryptimi judanti ir nuosekliai dirbanti komanda, naujausios žinios, gebėjimas įžvelgti nors ir nedidelės, tačiau jautrių poreikių turinčios visuomenės dalies problemas. skaityti »

Tikslesniam lazerio spindulio valdymui – unikalus mokslininkų atradimas

Lietuva – pasaulyje gerai žinoma kaip lazerių gamintoja. Norint juos pritaikyti pramoniniuose įrengimuose (pjaustymui, virinimui, skenavimui ir pan.) reikia itin tiksliai valdyti lazerio spindulio kryptį. skaityti »

Patvirtinta Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programa

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė įsakymu patvirtino Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programą. skaityti »

VU Verslo mokyklos vadove tapo dr. Birutė Miškinienė

Lapkričio 15 d. vykusiame VU Verslo mokyklos (VM) tarybos posėdyje VU VM direktore paskirta laikinai šias pareigas ėjusi dr. Birutė Miškinienė. skaityti »

VGTU profesorius E. K. Zavadskas – GSUA garbės mokslinis bendradarbis

Vilniaus Gedimino technikos universitetą pasiekė džiugi žinia – Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, akademikas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas išrinktas International Association of Grey System and Uncertain Analysis garbės moksliniu bendradarbiu. skaityti »

Kosmoso tyrimams – KTU mokslininkų sukurta technologija

Žaibiškai tobulėjant technologijoms atsiveria nauji keliai gyvybės Raudonojoje planetoje paieškų misijai. Europos kosmoso agentūra (ESA) planuoja antrąją misiją, kurios metu Marse vėl bus ieškoma nežemiškos gyvybės. skaityti »

Biochemikų darbas publikuotas prestižiniame žurnale

Vilniaus universiteto Biochemijos instituto mokslininkų darbas „Oxygen Electroreduction Catalysed by Laccase Wired to Gold Nanoparticles via the Trinuclear Copper Cluster“ buvo paskelbtas prestižiniame multidisciplininiame žurnale „Energy & Environmental Science“. skaityti »