KTU studentams paskaitą skaitė Ūkio ministras R. Žylius

Publikuota: 2012 m. balandžio 19 d. ketvirtadienis

KTU Ekonomikos ir vadybos fakultete balandžio 13 d. lankėsi Lietuvos ūkio ministras Rimantas Žylius. Ministras, skaitęs paskaitą „Lietuvos ekonomikos konkurencingumas“, KTU studentams kalbėjo apie eksporto bei paslaugų reikšmę Lietuvos ekonomikai, trumpai pristatė Ūkio ministerijos vykdomus projektus.

„Norint užtikrinti sėkmingą ekonomikos augimą, labai svarbu motyvuoti žmones. Ūkio ministerija stengiasi, jog žmonės norėtų pradėti verslą, norėtų rizikuoti ir ši rizika pasiteisintų“, – tvirtino R. Žylius.

Paskaitos metu ministras pastebėjo, kad: „Įmonėms šiandien ypatingai trūksta bendrosios vadybos gebėjimų. Finansų, personalo, pardavimų vadybos disciplinos šiai dienai yra prastoje pozicijoje dėl ko gaminant tą patį produktą savikaina tampa didesnė ir mažėja įmonių konkurencingumas. Lietuvos verslai, neturėdami šių įgūdžių, „neišspaudžia“ pelno iš kiekvieno lito. Pavyzdžiui, Lietuvoje produktai sandėliuojami penkis kartus ilgiau nei kitose šalyse. Tai reiškia, jog Lietuvos įmonės už prekės sandėliavimą sumoką penkis kartus daugiau – tai vienas iš neracionalaus elgesio pavyzdžių“.

Ministras taip pat akcentavo eksporto naudą Lietuvos ekonomikai. R. Žyliaus tvirtinimu, vieni iš svarbiausių Ūkio ministerijos uždavinių eksporto srityje yra užtikrinti didesnį darbo našumą, įtvirtinti lygios konkurencijos galimybes bei mažesnę naštą verslui. „Šiuo metu siekiama pertvarkyti verslą kontroliuojančias institucijas. Remiantis Didžiosios Britanijos pavyzdžiu bus siekiama, kad po šios pertvarkos verslą kontroliuojančios institucijos nebaustų verslininkų už teisės aktų normų nevykdymą, o priešingai – padėtų.

Verslui naštą lengvina ir kontroliniai klausimynai. Jei anksčiau verslo tikrintojai turėdavo kelių šimtų puslapių bylą, kurioje būdavo surašyti reikalavimai verslo atstovams, šiandien tikrintojams iškelta labai konkreti užduotis – parengti kontrolinius klausimynus, atsirinkti esminius reikalavimus, būtinus, kad verslas galėtų saugiai veikti. Šiandien verslo priežiūros institucijos, atlikdamos patikrinimus, jau naudoja 39 kontrolinius klausimynus 17-oje sričių. Klausimynai leidžia verslininkui geriau suvokti teisės aktų reikalavimų esmę, nustatyti, kas tikrai svarbiausia šiuose reikalavimuose. Inspektorius gali koncentruotis į svarbiausius dalykus ir nešvaistyti laiko nereikšmingiems dalykams".

R. Žylius studentams pabrėžė ir lygios konkurencijos svarbą. Anot ministro, lygią konkurenciją užtikrina ir sąžiningas mokesčių mokėjimas, nes verslai, nemokantys mokesčių, žlugdo tuos, kurie juos moka. Ministro tvirtinimu, tokia situacija demoralizuoja verslą. Prie to ženkliai prisideda ir vartotojų pakantumas. Neretai vartotojai nereikalauja už suteiktas paslaugas ar įsigytus produktus fiskalinių čekių, ar net tariasi su verslininkais dėl PVM nemokėjimo.

Pasak ministro, prie verslo demoralizavimo tam tikra prasme prisideda ir struktūriniai fondai. „Verslininkas, kuris nėra gavę struktūrinių fondų paramos, jaučiasi lyg sutrikęs. Pavyzdžiui, jo konkurentas viešbutį pasistatė už struktūrinių fondų lėšas, kai jis tuo tarpu pastatė viešbutį užstatęs bankams savo šeimos turtą. Ši situacija priveda prie to, jog verslininkas, gavęs lėšų iš struktūrinių fondų, gali dempinguoti kainas ir tokiu būdu sužlugdyti tuos, kurie tokios paramos nėra gavę. Ūkio ministerija siekia, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau. Tai vieni svarbiausių uždavinių, norint užtikrinti ekonomikos augimą“, – paskaitos metu tvirtino Ūkio ministras Rimantas Žylius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LMT kviečia teikti siūlymus dėl rengiamų atvirosios prieigos nuostatų

Lietuvos mokslo taryba pradeda rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus. skaityti »

„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš ekspedicijos užsienyje

Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš Baltijos jūroje Lenkijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (IEZ) ir teritoriniuose vandenyse vykdytos mokslinės ekspedicijos. skaityti »

Plastiko klasteris sujungė verslą ir mokslą

Verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje šią vasarą įkurtas plastiko klasteris neslepia ambicingų planų – pasaulinei rinkai kurti inovatyvius produktus, išnaudojant visą šios srities įmonių ir mokslo potencialą. skaityti »

Su kompiuteriais jau galime šnekėtis ir lietuviškai

Atverk rašyklę“, „Parodyk orus“, „Grįžk į pradžią“ – šias ir daugelį kitų komandų jau supranta kompiuteriai bei kiti išmanieji įrenginiai. Nuo šiol su jais galėsime kalbėtis lietuviškai. Tai – Vilniaus universiteto beveik įvykdyto projekto „Lietuvių šneka valdomos paslaugos“ (LIEPA) rezultatas. skaityti »

Paaiškėjo antrojo priėmimo etapo rezultatai

Paaiškėjo antrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas stojimo rezultatai. Kvietimus studijuoti gavo 3613 stojančiųjų, iš jų 1684 pakviesti studijuoti į finansuojamas (valstybės arba su studijų stipendijomis) vietas. Kaip praneša LAMA BPO, iš viso buvo pateikti 8572 prašymai. skaityti »

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje lietuvis pelnė sidabro medalį

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje, liepos 26–rugpjūčio 4 dienomis vykusioje Indonezijoje, Semarango mieste, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Karolis Markauskas pelnė sidabro medalį. skaityti »

Turistams ir VU bendruomenei – vizuali universiteto istorija

Nuo kitos savaitės turistai, lankantys VU architektūrinį ansamblį, galės užsukti į Didžiojo kiemo patalpą (į M. K. Sarbievijaus kiemo pusę), kurioje eksponuojami plakatai, anglų ir lietuvių kalbomis supažindinantys su svarbiausiais universiteto istorijos momentais ir laikotarpiais. skaityti »

Iš tarptautinės informatikos olimpiados lietuviai parsivežė sidabro ir bronzos medalius

27-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus laimėjo sidabro medalį (mokytoja Rima Marčiulaitienė). Vilniaus licėjaus mokinys Andrius Ovsianas apdovanotas bronzos medaliu (mokytojas Bronius Skūpas). skaityti »

Kernavėje studentai tris dienas diskutuos apie migracijos iššūkius

Jau rugpjūčio 3 d. popietę į Kernavę suplūs beveik 50 tarptautinės stovyklos „Migracija ir žmogaus teisės“ dalyvių. Lietuvos Raudonojo Kryžius organizuojamoje trijų dienų stovykloje dalyvaus Norvegijos bei Lietuvos studentai ir jaunimas, besidomintys migracijos politika ir žmogaus teisėmis. skaityti »