KTU studentų projektas užsienio ekspertų pripažintas geriausiu

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Kovo 8 d. ką tik atidarytame Kauno technologijos universiteto (KTU) Jaunojo verslo vystymo skyriuje „StartupSpace“ įvyko pirmasis renginys – inovatyvių, technologijomis grįstų jaunimo verslo idėjų pristatymas, analizavimas ir vertinimas „Startup Sauna“.

Renginyje dalyvavo 17 komandų iš visos Lietuvos, dauguma jų buvo iš KTU. Renginį organizavo KTU Jaunojo verslo vystymo skyrius kartu su Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovais, kurie ir atrinko tris inovatyviausius projektus. Pirmą vietą komisija skyrė KTU studentų sukurtam interaktyviam edukaciniam žaidimui 7–9 metų vaikams „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com). Jo autoriai Mantas Kavaliauskas, Mantas Radvilas ir Jonas Abromaitis.

Anot KTU „StartupSpace“ vadovo Justino Katkaus, Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovai buvo patenkinti itin kokybiškai suorganizuotu renginiu, Lietuvos komandų parengtais idėjų pristatymais ir ypač unikaliomis verslo idėjomis. Beveik trečdalį naujų idėjų pristatė KTU studentai ir jauni dėstytojai. Nemažai dalyvių sulaukta iš Vilniaus ir Klaipėdos.

„Startup Sauna“ – tai vienos dienos renginys, per kurį pristatomos, analizuojamos ir atrenkamos geriausios, inovatyviausios studentų idėjos.

„Startup Sauna“ komisija, kurioje buvo Aalto universiteto ir Jaunojo verslo vystymo skyriaus atstovai, taip pat IT, rinkodaros, verslo specialistai, iš 17 komandų atrinko tris geriausias.

Pirma vieta skirta KTU studentų komandai, pristačiusiai projektą „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com), antra vieta atiteko komandai „Duplex“ (www.adduplex.com), trečia vieta džiaugėsi komanda „Goodbuzz“ (www.goodbuzz.org).

Komandos įvertintos atsižvelgus į pateiktos idėjos originalumą ir efektyvų trumpą 3 minučių pristatymą.

Visos pateiktos idėjos – nuo paprasčiausių žaidimų iki elektrinių pavarų dviračių, ar interaktyvių reklamų valdymo keitimo sistemų – buvo įdomios ir technologiškai sudėtingos.

Toliau „Startup Sauna“ laimėtojai turės galimybę konsultuotis su specialistais, kurie, įvertinę padarytą pažangą, siųs komandą (–as) į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1 500 eurų stipendija pragyvenimui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »