KTU studentų projektas užsienio ekspertų pripažintas geriausiu

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Kovo 8 d. ką tik atidarytame Kauno technologijos universiteto (KTU) Jaunojo verslo vystymo skyriuje „StartupSpace“ įvyko pirmasis renginys – inovatyvių, technologijomis grįstų jaunimo verslo idėjų pristatymas, analizavimas ir vertinimas „Startup Sauna“.

Renginyje dalyvavo 17 komandų iš visos Lietuvos, dauguma jų buvo iš KTU. Renginį organizavo KTU Jaunojo verslo vystymo skyrius kartu su Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovais, kurie ir atrinko tris inovatyviausius projektus. Pirmą vietą komisija skyrė KTU studentų sukurtam interaktyviam edukaciniam žaidimui 7–9 metų vaikams „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com). Jo autoriai Mantas Kavaliauskas, Mantas Radvilas ir Jonas Abromaitis.

Anot KTU „StartupSpace“ vadovo Justino Katkaus, Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovai buvo patenkinti itin kokybiškai suorganizuotu renginiu, Lietuvos komandų parengtais idėjų pristatymais ir ypač unikaliomis verslo idėjomis. Beveik trečdalį naujų idėjų pristatė KTU studentai ir jauni dėstytojai. Nemažai dalyvių sulaukta iš Vilniaus ir Klaipėdos.

„Startup Sauna“ – tai vienos dienos renginys, per kurį pristatomos, analizuojamos ir atrenkamos geriausios, inovatyviausios studentų idėjos.

„Startup Sauna“ komisija, kurioje buvo Aalto universiteto ir Jaunojo verslo vystymo skyriaus atstovai, taip pat IT, rinkodaros, verslo specialistai, iš 17 komandų atrinko tris geriausias.

Pirma vieta skirta KTU studentų komandai, pristačiusiai projektą „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com), antra vieta atiteko komandai „Duplex“ (www.adduplex.com), trečia vieta džiaugėsi komanda „Goodbuzz“ (www.goodbuzz.org).

Komandos įvertintos atsižvelgus į pateiktos idėjos originalumą ir efektyvų trumpą 3 minučių pristatymą.

Visos pateiktos idėjos – nuo paprasčiausių žaidimų iki elektrinių pavarų dviračių, ar interaktyvių reklamų valdymo keitimo sistemų – buvo įdomios ir technologiškai sudėtingos.

Toliau „Startup Sauna“ laimėtojai turės galimybę konsultuotis su specialistais, kurie, įvertinę padarytą pažangą, siųs komandą (–as) į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1 500 eurų stipendija pragyvenimui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »